NewsNOWY TOMYŚL

„Palma mu odbiła”. Duża gazeta pisze o inwestycjach burmistrza Hibnera. Cytuje mieszkańców1 min na czytanie

News - „Palma mu odbiła”. Duża gazeta pisze o inwestycjach burmistrza Hibnera. Cytuje mieszkańców - myregion


Najlepiej sprzedający się w Polsce tygodnik – „Polityka”, opublikował dziś materiał okraszony tytułem „Palma mu odbiła. Jak jedno drzewo podzieliło Nowy Tomyśl”. Autor tekstu Norbert Frątczak przedstawia w nim opinie mieszkańców, który podnoszą, że w mieście nie są robione drogi, burmistrz tłumaczy, że nie ma pieniędzy, a jednocześnie sadzi palmę. – Za sprawą wartego 2,5 tys. zł drzewa 15-tysięczne miasto w Wielkopolsce, znane dotąd z wyrobów wiklinowych i rekordu Polski w liczbie osób ćwiczących jednocześnie w pozycji deski, dorobiło się reklamy na poziomie krajowym – informuje autor materiału. 

Dalej przypomina reakcje, jakie wśród mieszkańców wzbudziła palma. Zaczyna od tych pozytywnych, ale skupia się na negatywnych. – W gąszczu złorzeczeń można było odczytać wątpliwości w kwestii zdrowia burmistrza („odbiła mu palma”), zarzuty o niegospodarność („w sklepie ogrodniczym w Grodzisku była o 100 zł tańsza”), strach o losy miasta pod jego rządami („jeszcze nam tu tęczę postawi, jak tym gejom w Warszawie”) – pisze Norbert Frątczak. Wskazuje, że mieszkańcy wypominają brak wiaduktu, niedokończone ścieżki rowerowe i dziurawe drogi. Zauważa, że jedni mieszkańcy mieszkają przy drogach asfaltowych, inni przy dziurawych gruntówkach. – Ci drudzy palmy nie lubią bardziej – stwierdza autor tekstu. 

Co jeszcze mówią mieszkańcy i jak do zarzutów na łamach „Polityki” odnosi się burmistrz? Cały materiał jest dostępny na stronie tygodnika “Polityka” -, TUTAJ. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News