GRODZISKNews

Paczkomaty nawet w niewielkich wsiach. Montuje je InPost, a szerokie plany ma też Poczta Polska1 min na czytanie

GRODZISK - Paczkomaty nawet w niewielkich wsiach. Montuje je InPost, a szerokie plany ma też Poczta Polska - myregion

Już niedługo mieszkańcy Ruchocic będą mogli korzystać z paczkomatu, na który od dawna czekali. Sieć tych urządzeń jest rozwijana, choć, co ciekawe, jeszcze w grudniu 2020 InPost negatywnie odniósł się do zapytania mieszkańców Ruchocic o instalację paczkomatu. 

Odpowiedziano wtedy, że firma aktualnie planuje postawić paczkomat, ale w Buczu, czyli 27 km od Ruchocic. Dziwiło, że krajowa droga nr 32 nie jest dobrą lokalizacją, a firma wyjaśniała, że najbliższe paczkomaty znajdują się w odległości 5 km od Ruchocic, więc taka inwestycja nie byłaby dla InPostu opłacalna. Sytuacja jednak się zmieniła i paczkomat w Ruchocicach stanął. Właściciel działki podpisał umowę z InPostem i po czterech miesiącach paczkomat zainstalowano. Lada dzień będzie można z niego korzystać. Trwa wprowadzanie go do systemu, gdyż jeszcze nie jest on widoczny na mapie dostępnych paczkomatów. 

Mieszkańcy Ruchocic, tak jak mieszkańcy innych miejscowości, coraz częściej dokonują zakupów w internecie. Codziennie widać samochody kurierskie podjeżdżające pod domy. Młodzież często odbierała paczki w Grodzisku i wiozła je na rowerach do domu. Informacja o paczkomacie wszystkich ucieszyła i z niecierpliwością oczekują, kiedy będą mogli na miejscu odbierać i nadawać paczki Paczkomatów w naszym regionie będzie coraz więcej. Firma InPost tylko na terenie powiatu wolsztyńskiego zainstalowała 15 paczkomatów. W nowotomyskim 14, a w powiecie grodziskim 9. W najbliższym czasie także Poczta Polska planuje postawienie 2 tys. urządzeń na terenie całego kraju.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK