NewsWOLSZTYN

Matka i syn nie żyją. Prokuratura zamyka śledztwo i podaje możliwe powody tragedii2 min na czytanie

News - Matka i syn nie żyją. Prokuratura zamyka śledztwo i podaje możliwe powody tragedii - myregion

Do zdarzenia doszło 11 czerwca ubiegłego roku. Katarzyna Ł. i jej 10-letni syn Cezary zmarli w wynajętym mieszkaniu, które mieli niebawem opuścić. Powód był prozaiczny – pieniądze. Kobieta od kilku miesięcy miała problemy z płatnościami i właścicielka mieszkania miała zamiar ją z niego usunąć. Kobieta zostawiła list pożegnalny, z którego wynikało, że przyczyną jej desperackiej decyzji były problemy finansowe. Śledczy ustalili, że zgodnie z pierwotną hipotezą, było to rozszerzone samobójstwo, a więc kobieta najpierw zabiła swojego syna, a potem się powiesiła.

– Biegli nie stwierdzili na ciele chłopca żadnych śladów przemocy. Przyczyną zgonu była niewydolność oddechowo – krążeniowa, ale nie byli w stanie określić jej bezpośredniej przyczyny. Z ich opinii wynika, że jednym z powodów śmierci dziecka mogło być zatrucie gazem – wyjaśnia prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Znajomi 44-latki mówili, że była bardzo troskliwą matką. Choć była fryzjerką, na krótko przed śmiercią kilka razy zmieniała pracę. Była zatrudniona m.in. w firmie ogrodniczej i pobliskim sklepie spożywczym. Miała rodzinę, ale nie zwróciła się o pomoc do bliskich. Jej frustracja miała być widoczna w ostatnich postach na facebooku. Niedługo potem jej konto zniknęło.

O braku kontaktu z uczniem i matką poinformowała policję szkoła. Chłopiec od kilku dni nie uczestniczył w zajęciach, a jego matka – jak zauważyli klienci, którzy znali Katarzynę Ł., nie pojawiała się w pracy. Do mieszkania 44-latki wysłany został patrol policji. Nikt nie otwierał, więc mundurowi poprosili o pomoc strażaków. Po otwarciu drzwi okazało się, że kobieta i dziecko już nie żyją.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News