GRODZISKNews

Oszczędna rada. Spotykają się rzadziej za to w większym gronie2 min na czytanie

GRODZISK - Oszczędna rada. Spotykają się rzadziej za to w większym gronie - myregion

Na tle innych rad w regionie, rada gminy Wielichowo wydaje się dość nietypowa. Radni spotykają się rzadziej niż w innych gminach, bo zwyczajowo obradują nie na komisjach problemowych, ale wspólnych, co przekłada się przede wszystkim na niższe koszty funkcjonowania rady, ale zajmuje radnym o połowę mniej czasu niż radnym innych gmin.

Frekwencja radnych w większości kształtuje się poniżej 95 proc. obecności i ani jeden z 15 radnych nie był obecny na wszystkich posiedzeniach. Najbliżej ideału plasuje się radny Florian Matysiak z 1 nieobecnością na 56 posiedzeń rady, komisji wspólnych oraz komisji skarg wniosków i petycji, budżetowej i rolnictwa, których jest członkiem. Taki wynik daje mu 98,3 proc. obecności.

Na drugim miejscu pod względem frekwencji uplasował się radny Przemysław Woźny z frekwencją rzędu 96,44 proc., który na 57 posiedzeń opuścił dwa – komisji oświaty, a na trzecim – Zbigniew Galusik (96,43 proc.) a dalej Wojciech Szefler, który także nie opuścił ani jednej sesji i komisji wspólnej rady, a dwie nieobecności zaliczył podczas posiedzeń komisji oświaty. Skutek – frekwencja 96, 3 proc.

Przewodnicząca rady miejskiej, Genowefa Feldgebel opuściła wprawdzie tylko 3 posiedzenia, w tym 1 komisji wspólnej i 2 komisji oświaty, ale z uwagi na częstotliwość spotkań komisji, w których pracuje: oświaty i rolnictwa, powinna była uczestniczyć w 54 posiedzeniach, a jej procentowa frekwencja to 94,45.

Radni z najniższą frekwencją to Jerzy Kostrzewa – 87,72 proc., który opuścił od początku kadencji 2 z 28 sesji, 4 z 22 komisji wspólnych i 1 z 5 komisji rewizyjnych oraz radny Tomasz Patelka, którego ogólna frekwencja to 81,49 proc. Radny opuścił aż 8 sesji i 2 komisje wspólne, ale ma 100-procentową obecność podczas posiedzeń komisji oświaty i budżetu. W sumie jednak nieobecność podczas 10 z 54 posiedzeń nie pozostawia wątpliwości.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK