NewsREGION

Ostrzegają przed inwazją kosmitów i chcą uznania menedżerki za głowę państwa2 min na czytanie

News - Ostrzegają przed inwazją kosmitów i chcą uznania menedżerki za głowę państwa - myregion

Rośnie liczba petycji wysyłanych do gmin, a ludzie piszą w coraz bardziej absurdalnych sprawach. Chcą np. referendum ludowego albo uznania za prezydenta RP kobiety, która sama okrzyknęła się głową państwa.

Do wolsztyńskiej rady w tym roku wpłynęło już kilka petycji. Była np. taka, której autor domagał się od radnych wydania opinii dotyczącej referendum ludowego. Chodziło o poparcie… nowego kodeksu wyborczego i nowego ustroju prezydencko – ludowego. 

Autor podnosił, że całą akcję popiera „pani prezydent tymczasowej rady stanu narodu Polskiego”, która głową państwa ogłosiła się w ubiegłym roku stojąc przed Wawelem. Sama zainteresowana reklamuje się nawet w Internecie. Swoich zwolenników informuje, że jest menedżerem, projektantką mody i artystką. I choć w przeszłości wielokrotnie była bezrobotna, teraz zajmuje się monitoringiem płatności. Chciała nawet kandydować do Sejmu, ale kiedy próba się nie powiodła, stwierdziła, że nie ma wyjścia – musi mianować się prezydentem. Co, jak wspomniano, nastąpiło. Teraz ów pani przystąpiła do formułowania rządu i jak wskazał autor petycji, chce przede wszystkim zapobiec utraceniu przez Polskę suwerenności. Jest nawet gotowa przejąć władzę, by nie doszło do kolejnego w dziejach kraju rozbioru. Co oczywiste, radni petycję odrzucili, tym samym nie dając szans „pani prezydent” na to, by obroniła Polskę przed całym złem. 

Zdaniem szefów rad, zwiększająca się ilość petycji może doprowadzić nawet do paraliżu samorządu. Bo jeżeli wszyscy zaczną pisać, to ktoś będzie musiał na to odpowiadać. A przykład samozwańczej prezydent, to wierzchołek góry lodowej, bo sprawdzając to, co wpływa do urzędów, można się też natknąć na informacje o… planowanej inwazji kosmitów. I co gorsza, gmina, do której skierowano w tej sprawie petycję, musiała odpowiedzieć. Bo autor był nawet tak skrupulatny, że do pisma dołączył zdjęcie… statku kosmicznego. Na szczęście do inwazji nie doszło. 

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News