NewsWOLSZTYN

Ostatni koncert w ramach festiwalu muzyki organowej i kameralnej w Wolsztynie2 min na czytanie

News - Ostatni koncert w ramach festiwalu muzyki organowej i kameralnej w Wolsztynie - myregion

XXIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie rozpoczęła się na początku sierpnia. W niedzielę (29.08.) melomani będą mogli wysłuchać ostatniego koncertu podczas tegorocznej edycji imprezy. W kościele pw. Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie zagra zespół muzyki dawnej Très Animé.

Na flecie traverso zagra Olga Musiał – Kurzawska, która nie ogranicza się tylko do wykonywania muzyki XVIII wieku. Posiada kolekcję fletów od renesansu do współczesności dzięki czemu podróżuje po muzycznych epokach i wykonuje muzykę zgodnie z jej historyczną praktyką wykonawczą. Umiejętnością gry na skrzypcach barokowych będzie się popisywać Katarzyna Cendlak, która muzykę dawną pokochała już jako dziecko. Zaowocowało to wyborem kierunku studiów – skrzypce barokowe – w poznańskiej Akademii Muzycznej. Następnie kontynuowała naukę w Hochschule für Musik und Tanz Köln u prof. Richarda Gwilta. Jako muzyk została doceniona i wybrana na członka European Union Baroque Orchestra (2016-2017) i Theresia Youth Orchestra (2016-2018). Jej konikiem jest kameralistyka.

Z kolei Martyna Jankowska, wiolonczelistka barokowa, pasjonuje się szeroko pojętym wykonawstwem historycznym. Studiowała w Poznaniu, Genewie i Frankfurcie nad Menem. Jako stypendystka EUBO Development Trust oraz ‘Jenny Ward Clarke Scholarship’ w 2019 rozpoczęła studia podyplomowe w Royal Academy of Music w Londynie, które ukończyła uzyskując dyplom “Professional Diploma”. Poszerzała tam swoją wiedzę na temat historycznego wykonawstwa muzyki epoki klasycyzmu i romantyzmu oraz rozpoczęła przygodę z violą da gamba.

Podczas wolsztyńskiego koncertu posłuchamy też Dagmary Tyrchy, która gra na klawesynie. Na co dzień pracuje w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie jako wykładowca prowadzi zajęcia dla studentów Katedry Historycznych Praktyk Wykonawczych. W pozostałym czasie koncertuje z Arte dei Suonatori oraz innymi zespołami muzyki dawnej.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News