NewsWOLSZTYN

Ostatni koncert dla Reni. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece1 min na czytanie

News - Ostatni koncert dla Reni. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece - myregion

Niezwykłe wydarzenie – ostatni koncert dla Reni „Siostry świętego Mikołaja” miał miejsce w czwartek (9.12.) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn.

W ten śnieżny, przedświąteczny wieczór w bibliotece w bardzo nastrojowym klimacie słuchacze mogli wspominać Teresę Gmerek, zmarłą w tym roku zasłużoną wolsztyniankę. Na scenie wolsztyńskiej książnicy wystąpili: Tomasz Gmerek, jako frontman i wokalista, Robert Rzeźnik, który grał na instrumentach klawiszowych, Marek Buczkowski na gitarach, Marcin Nowak na saksofonie oraz zespół Metrum w składzie: Małgorzata Głowińska, Lucyna Franek, Jadwiga Żak i Alicja Krawczyk.

Janusz Mrozkowiak czytał rozdziały „Nienapisanej powieści pt. “Siostra świętego Mikołaja” – anegdoty, wspomnienia i historie, w których przedstawiona była sylwetka Teresy Gmerek. Zespół Tomka Gmerka, męża pani Reni, w pełnym emocji występie, zaprezentował wiele piosenek z nurtu poezji śpiewanej. Mogliśmy usłyszeć utwory Starego Dobrego Małżeństwa, Tadeusza Woźniaka, Stanisława Sojki, zespołu Hey i wielu innych. To był piękny wieczór, pełen wzruszających momentów, dobrej muzyki, a także chwili refleksji i zadumy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News