FOTONewsWOLSZTYN

Ostatni dzwonek w wolsztyńskich szkołach. Uczniowie odbierają dziś świadectwa, więc wakacje oficjalnie czas zacząć!3 min na czytanie

FOTO - Ostatni dzwonek w wolsztyńskich szkołach. Uczniowie odbierają dziś świadectwa, więc wakacje oficjalnie czas zacząć! - myregion

Tym razem, ze względu na trwający stan epidemii, nie było apeli kończących rok szkolny. Bez przemówień, oprawy, rozmów o wakacyjnych planach nim uczniowie na dobre rozstaną się na dwa długie miesiące… Ponadto Główny Inspektorat Sanitarny zalecił dezynfekcję rąk przed wejściem do szkół, 1,5-metrowy dystans i maseczki.

W szkołach podstawowych dyrektorzy wyznaczali godziny odbioru świadectw w poszczególnych klasach i wytyczali osobne wejścia dla grup, które siłą rzeczy musiały pojawić się w szkole o tej samej porze. W Szkole Podstawowej nr 3 dzieci wchodziły jednym wejściem, podchodziły do wychowawcy odbierały świadectwo i wychodziły drugim.

Zespół Szkół Zawodowych wydawał świadectwa tylko uczniom kończącym szkołę. Pozostali będą mogli odebrać je we wrześniu. W liceum, pierwsze i drugie klasy odbierały świadectwa w wyznaczonych godzinach. Dodatkowo, by zmniejszyć liczbę uczniów w sali, wychowawcy dzieli każdą klasę na dwie grupy. Akcja była ekspresowa, bo na gratulacje i pożegnanie jednego ucznia wychowawcy mieli ok. dwóch, trzech minut.

– W naszej szkole pożegnanie ósmoklasistów i wręczenie świadectw odbywa się o wyznaczonych godzinach w auli. Takie warunki pozwalają także na obecność rodziców podczas tego wyjątkowego dnia – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Mariusz Urban. Pozostali uczniowie odbierają świadectwa w salach lekcyjnych. – Jeśli klasa liczy więcej niż 12- 14 uczniów, wychowawcy dzielą ją na pół, a jeżeli dzieci chcą się spotkać z wychowawcami w większej grupie, na ogół całą klasą i spędzić se sobą więcej czasu, umawiają na się na otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu – dodaje.

W szkołach ponadpodstawowych i Zespole Szkół Specjalnych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Wolsztynie w tym roku szkolnym uczyło się 2 tys. 955 uczniów. W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Wolsztyn było w tym roku szkolnym 2 tys. 828 uczniów. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie rok szkolny zakończyła udziałem w #gaszynchallenge. Nominację otrzymała od Zespołu Szkół Zawodowych. – Nikogo nie nominujemy, bo są wakacje! – stwierdził Mariusz Urban i ruszył robić pompki.

EI

Fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie

Podziel się informacją ...
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO