REGION

Ostateczny bilans dramatycznego wypadku to 14 poszkodowanych. Kierowca ciężarówki czeka na operację w szpitalu1 min na czytanie

REGION - Ostateczny bilans dramatycznego wypadku to 14 poszkodowanych. Kierowca ciężarówki czeka na operację w szpitalu - myregion

Szynobus jechał wczoraj z Wągrowca do Wolsztyna, gdy na przejeździe kolejowym na odcinku Bolechowo – Murowana Goślina uderzył z dużą siłą w ciężarówkę. Jak ustalili Policjanci, kierowca ciężarówki ominął stojące samochody, a następnie szlabany, ignorując przy tym czerwone światło. Obsługa pociągu nie miała szans na reakcję. Szynobus się wykoleił, a ciężarówka przewróciła na dach i przełamała na pół.

Dzisiaj (29.04.) mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podsumował, że bilans zdarzenia to 14 osób rannych, w tym jedna ciężko. Wśród nich jest załoga pociągu i kierowca ciężarówki, który czeka w gnieźnieńskim szpitalu na operację. Dopiero po tym, jak stan jego zdrowia się ustabilizuje, będzie można podjąć decyzję, co dalej. Przypomnijmy, że wczoraj Policjanci podkreślali, że będą domagać się aresztu dla sprawcy wypadku. W akcji ratunkowej brało udział pięć karetek pogotowia oraz dwa śmigłowce, a ranni trafili do dziesięciu szpitali. 

Przedstawiciele kolei podkreślają, że przejazd jest wyposażony w sygnalizację świetlno – dźwiękową i rogatki. – Urządzenia na przejeździe działały prawidłowo – mówi Magdalena Janus z PKP Polskie Linie Kolejowe. Podkreśla, że komisja kolejowa ustali, dlaczego kierowca samochodu ciężarowego, pomimo zamkniętych rogatek i włączonej sygnalizacji, wjechał na przejazd.

Pracownicy techniczni przez cały dzisiejszy dzień usuwali skutki wypadku. Jak informuje Janus, do wymiany jest około 100 podkładów, a tory wymagają dokładnego sprawdzenia, czy mogą być dalej wykorzystywane, czy też trzeba je będzie wymienić. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION