NewsWOLSZTYN

Ósmoklasiści zaczynają egzaminy. Dzisiaj język polski3 min na czytanie

News - Ósmoklasiści zaczynają egzaminy. Dzisiaj język polski - myregion

Dzisiaj (25.05.) o godz. 9 uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Jutro (26.05.) zmierzą się z arkuszem z matematyki, a w czwartek (27.05.) z języka obcego.

We wszystkich szkołach na terenie gminy Wolsztyn jest 337 uczniów ósmych klas szkoły podstawowej. Tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną uczniowie przyznają, że stres jest. – Przygotowania w formie nauki zdalnej były trudne. Zwłaszcza, że przed moim domem trwał remont drogi. Co chwilę coś wiercili i hałasowali. Naprawdę trudno było się skupić – mówi jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolsztynie.

Przed wejściem do szkoły uczniów przywitała dyrektor Lucyna Bobińska oraz zastępca Andrzej Magdans. Przypomnieli m.in., że na salę można zabrać tylko długopis i butelkę wody. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty jest przygotowany w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie – jak w latach ubiegłych – zgodnie z podstawą programową. Zadań w arkuszu jest mniej, ale czasu na ich rozwiązanie będzie dokładnie tyle samo, co w latach poprzednich.

Na egzaminie z języka polskiego nie będzie wymagana znajomość części lektur, jak na przykład „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, „Żony modnej” Ignacego Krasickiego czy utworów Melchiora Wańkowicza. Na rozwiązanie testu i napisanie wypracowania ósmoklasiści mają dwie godziny.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News