NewsNOWY TOMYŚL

Ośmiu poszkodowanych w dwóch wypadkach. To był niebezpieczny weekend2 min na czytanie

News - Ośmiu poszkodowanych w dwóch wypadkach. To był niebezpieczny weekend - myregion

W sobotę (18.12.) ok. godz. 13 do strażaków w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych na 107 km autostrady A2 w kierunku Warszawy. Jak informuje oficer prasowy nowotomyskiej policji sierż. szt. Mariusz Majewski 31-letni obywatel Gruzji, który prowadził volkswagena passata nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w opla zafirę. Potem zjechał na lewy pas i uszkodził jeszcze mercedesa.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Nowego Tomyśla oraz druhów z Miedzichowa i Chrośnicy. Okazało się, że w zdarzeniu brało udział aż dwanaście osób, w tym obywatele Polski, Ukrainy i Gruzji. Wszyscy sami opuścili pojazdy. Udzielanie pomocy czterem poszkodowanym trwało długo, dlatego na miejsce wezwano OSP Bukowiec. Druhowie rozstawili ogrzewany namiot, gdzie ratownicy i uczestnicy zdarzenia mogli się ogrzać i napić ciepłej herbaty. Lekarz zdecydował o przewiezieniu dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu i jednej do Poznania. – Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obrażenia poszkodowanych okazały się nie być poważne, dlatego obywatel Gruzji został ukarany mandatem – mówi Majewski.

Z kolei w niedzielę (19.12.) w środku dnia, ok. godz. 12 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 49-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego na łuku drogi w Cichej Górze (gm. Nowy Tomyśl) nie zachował ostrożności i zderzył się z peugeotem. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Nowego Tomyśla oraz druhów z Borui Kościelnej, Bukowca oraz Sątop. Dwie osoby same wyszły z pojazdów, a cztery kolejne siedziały w środku. Wśród podróżnych było dziecko. Strażacy udzielili poszkodowanym pomocy, m.in. ustabilizowali złamaną nogę jednego z poszkodowanych. Cztery osoby trafiły karetkami do szpitala w Nowym Tomyślu, a jedna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do lecznicy w Puszczykowie. – Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Prawdopodobnie sprawa skończy się jako wypadek i o konsekwencjach dla sprawcy zdecyduję sąd – mówi Majewski.

JP

Foto: PSP Nowy Tomyśl

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News