GRODZISKNews

Ośmiolatek stworzył grę planszową. W ratuszu tak się zachwycili, że postanowili ją wydać1 min na czytanie

GRODZISK - Ośmiolatek stworzył grę planszową. W ratuszu tak się zachwycili, że postanowili ją wydać - myregion

Krzyś Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp. został autorem gry planszowej. Uczeń drugiej klasy bardzo lubi wszelkiego rodzaju planszówki, jednak do stworzenia przez niego pierwszej w życiu gry zainspirowała go grodziska gra miejska, w której wraz z rodzicami zbierał pieczątki, zdobywane w kolejnych punktach w mieście.

Jak wspomina Anita Fabiś – Palicka, opiekun świetlicy szkolnej, Krzyś pewnego dnia siedząc przy stole narysował grę ruchową, umieszczając na niej tabliczki z miejskim logo Grodziska i sam postanowił nazwać ją „Grą Grodziską”. – Widząc to postanowiłam zalaminować ją, żeby mogła nam dłużej służyć w świetlicy – wspomina nauczycielka. Wyjaśnia, że później opowiedziała o zdolnym chłopcu w urzędzie.

Pomysłowość chłopca postanowiono nagrodzić i zaproszono go do ratusza. Tam czekała go niespodzianka – spotkanie z burmistrzem Piotrem Hojanem, który pogratulował ośmiolatkowi projektu i wręczył mu jego własna grę, już profesjonalnie wydaną w kartonowym pudełku. Radość chłopca była ogromna. Do dziś wspomina wizytę w urzędzie i bardzo to przeżywa, a w szkole rozdaje autografy wraz ze wskazówkami, jak grać w jego grę, która dostarcza dobrej zabawy i rozwija aktywność fizyczną.

Grodzisk natomiast zyskał kolejną wizytówkę, tym razem stworzoną przez małego mieszkańca. „Grę Grodziską” można kupić w Gminnym Centrum Informacji. Kosztuje 20,77 zł. 

AS

GRODZISK - Ośmiolatek stworzył grę planszową. W ratuszu tak się zachwycili, że postanowili ją wydać - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK