NewsWOLSZTYN

OPS organizuje spotkania z psychologiem. To jeden ze sposobów, by pomóc seniorom1 min na czytanie

News - OPS organizuje spotkania z psychologiem. To jeden ze sposobów, by pomóc seniorom - myregion

– Wśród naszych podopiecznych zauważyliśmy pogorszenie nastrojów i kondycji fizycznej – mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolsztynie Sylwia Kusior. Wyjaśnia, że przed pandemią seniorzy codziennie mieli zajęcia fizjoterapeutyczne, ruchowe, spotykali się. Teraz jest gorzej, bo spotykać się nie wolno, co przekłada się na stan zdrowia osób starszych. – Dlatego uruchomiliśmy możliwość spotkań z psychologiem online. Są to zajęcia grupowe lub indywidualne – mówi Sylwia Kusior. – Wiemy jak to jest ważne w dzisiejszej sytuacji, szczególnie dla osób samotnych. Wierzymy, że wspierająca rozmowa z naszym pracownikiem lub psychologiem pomaga zmniejszyć stres związany z pandemią – zaznacza dyrektor.

Kusior wyjaśnia również, że pracownicy ośrodka starają się też utrzymywać z podopiecznymi codzienny kontakt telefoniczny. Pracownicy rozwożą leki, zawożą obiady do miejsca zamieszkania, reagują na wszelkie potrzeby. Ze względu na pandemię zawieszono do odwołania działalność domu dziennego pobytu. Ale pracownicy tej placówki wykonują czynności opiekuńcze w miejscu zamieszkania chorego. 

Ponadto, by wspierać starszych, gmina Wolsztyn przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Wspieraj seniora” który jest skierowany do osób, nieobjętych na co dzień opieką OPS-u. Celem programu jest wsparcie usługowe seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. – Polega to na dostarczaniu do miejsca zamieszkania seniora artykułów podstawowej potrzeby. Niestety, mimo naszych ogłoszeń, niewielka liczba osób się zgłosiła do tego programu – przyznaje Sylwia Kusior. 

AS

Podziel się informacją ...
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News