NewsWOLSZTYN

Opóźnienie jest, ale wykonawca zapewnia, że rondem koło skarbówki pojedziemy jeszcze przed świętami1 min na czytanie

News - Opóźnienie jest, ale wykonawca zapewnia, że rondem koło skarbówki pojedziemy jeszcze przed świętami - myregion

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś (13.11.), że wykonawca zrezygnował z połowicznego rozwiązania, jakim miało być puszczenie ruchu na trasie Poznań – Zielona Góra przez niedokończone rondo koło urzędu skarbowego. 

Rozwiązanie miało zacząć obowiązywać za około dwa tygodnie, a po urzędach nadal krąży wniosek podwykonawcy o opinię do projektu tymczasowego oznakowania. Swoje uwagi do projektu wniosła już policja, ale powiat jeszcze nie zdążył. Informacja o zmianie panów jeszcze do nich nie dotarła. 

– Wykonawca, firma Infrakom, doszedł do wniosku, że nie będzie tego pośredniego rozwiązania wprowadzał. Wydłużyliśmy natomiast termin realizacji inwestycji do 20 grudnia i do tego czasu, zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, wszystkie prace zostaną zakończone – mówi rzeczniczka prasowa GDK iA, Alina Cieślak.

– Po początkowych trudnościach i poprawkach w organizacji ruchu wokół remontowanego odcinka drogi, od dwóch miesięcy nie ma tam żadnych problemów komunikacyjnych. Ruch odbywa się płynnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w taki sposób funkcjonowało to do zakończenia prac – mówi asp. sztab. Piotr Horowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Po zakończeniu tych prac, budowlańcy mają wejść na łącznik koło Netto, a remont objąć ma także ślepy fragment drogi w kierunku fiskusa. – Miasto przygotowało już projekt, według którego na tamtejszej łące ma powstać duży parking – mówi dodaje Piotr Horowski. Wyremontowany ma być także odcinek drogi łączący wspomniany łącznik, ulicę dworcową i fragment bocznicy kolejowej przy Parowozowni do drogi wojewódzkiej. Chętnie wykorzystywany przez mieszkańców „dziki skrót”, a obecnie objazd, zostanie w ten sposób oficjalnie usankcjonowany. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News