NewsWOLSZTYN

Opóźnienia przy remoncie żłobka i przy budowie przedszkola. Znamy powód1 min na czytanie

News - Opóźnienia przy remoncie żłobka i przy budowie przedszkola. Znamy powód - myregion

Trwa gruntowny remont i rozbudowy przedszkola nr 3 w Wolsztynie. Czas nagli, bo z początkiem września dzieci powinny wrócić do placówki. – Jest opóźnienie. Mamy informację od wykonawcy, że mają problem z dostępem do potrzebnych materiałów budowlanych – mówi Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie. Na wtorek (10.08.) planowane jest spotkanie z wykonawcą, na którym ma przedstawić ostateczny termin zakończenia prac.

Już wiadomo, że opóźni się też budowa żłobka. Wykonawca złożył wniosek do gminy o przedłużenie terminu oddania budynku do listopada. Zgodnie z planem dzieci mają wejść do nowego obiektu z początkiem roku 2022.

Przypomnijmy, że w przedszkolu nr 3 trwa wymieniana okien, drzwi, wykonana ma zostać termomodernizacja budynku, w tym wymiana ogrzewania oraz instalacji wodno – kanalizacyjnych, elektrycznych i wymiana toalet. Budynek zyska dodatkowe pomieszczenie. Będzie też przystosowany dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W planach jest montaż windy i budowa podjazdu dla niepełnosprawnych. Z kolei wykonawca żłobka ma nie tylko postawić budynek, ale też wyposażyć obiekt, postawić murowane ogrodzenie, zagospodarować teren wraz z przebudową parkingu, budową chodników i założeniem trawników z systemem nawadniania wraz ze zbiornikiem na deszczówkę oraz budową placu zabaw. Wszystkie te zmiany mają zapewnić więcej miejsc w przedszkolach i żłóbku i rozwiązać problemy z ich niedostatkiem.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News