NewsNOWY TOMYŚL

Operator zrywa umowę. Mieszkańcy od stycznia zostaną bez telefonu i internetu2 min na czytanie

News - Operator zrywa umowę. Mieszkańcy od stycznia zostaną bez telefonu i internetu - myregion

Inea poinformowała głównie mieszkańców miejscowości Terespotockie, a także części Kopanek i Urbanowa (gm. Opalenica), że wykorzysta przysługujące jej prawo i z końcem grudnia zrywa umowy na dostawę usług – w tym telefonu i internetu. Ze względu na rozproszoną zabudowę operator nie planuje kłaść tutaj światłowodów. Daje taką możliwość klientom biznesowym, ale to właściciele firm mieliby pokryć koszty budowy światłowodu, a te wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zdesperowani mieszkańcy szukają innego wyjścia. Niestety okazało się, że lasy dookoła uniemożliwiają instalację radiowych nadajników internetu. Gdy doliczy się do tego słaby zasięg komórkowy, wychodzi na to, że mieszkańcy Terespotockich i okolic od 1 stycznia będą mieli nawet problem z wezwaniem służb ratunkowych. Dzieci zostaną odcięte od nauki zdalnej, która jest powszechna w pandemii koronawirusa.

W piątek (17.12.) w sali wiejskiej odbyło się specjalne spotkanie mieszkańców, w którym wziął udział burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc. Kilka dni temu urząd wysłał do operatora pismo w tej sprawię. Burmistrz prosi o wyjaśnienie co jest powodem takiej decyzji firmy i zabiega o wyznaczenie terminu spotkania podczas, którego można by poszukać innego rozwiązania. Niestety na razie urząd nie otrzymał odpowiedzi.

Burmistrz i przedstawiciel mieszkańców Hubert Kukawa o problemie powiadomili Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym Tomyślu Piotra Brudło, który zbada sprawę od strony prawnej. – Jako gmina zrobimy, co w naszej mocy, by pomóc mieszkańcom rozwiązać tą trudną sprawę, by nie zostali cyfrowo wykluczeni – powiedział Szulc.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News