NewsWOLSZTYN

Okazja czyni złodzieja. Tylko jednego dnia przyłapano dwie osoby1 min na czytanie

News - Okazja czyni złodzieja. Tylko jednego dnia przyłapano dwie osoby - myregion

Kradną, ale czy przed świętami jeszcze więcej? Trudno stwierdzić, choć w niedzielę handlową kilka osób ukarano.

W niedzielę (20.12.) około godz. 13 pracownicy jednego z marketów w centrum Wolsztyna zatrzymali złodzieja, który nie chciał zapłacić za artykuły spożywcze o wartości ponad 60 zł. – Towar zwrócono do dalszej sprzedaży, a mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji.

Nieco ponad dwie godziny później pojechali do jednego ze sklepów przy wolsztyńskim rynku. – Mężczyzna miał siatkę z zakupami, ale gdy przechodził przez bramki przy drzwiach włączył się alarm. Podeszła do niego sprzedawczyni. Pomachała reklamówką z zakupami przez bramkę, ale alarm był cicho – opowiada pani Karolina (36 l.) z Wolsztyna. Jak relacjonuje, sprzedawczyni poprosiła, żeby mężczyzna rozpiął kurtkę. Ten początkowo protestował, ale gdy w końcu to zrobił wypadła koszula. – Sklep na chwilę zamknięto, nikt nie mógł wejść, ani wyjść. Na miejsce przyjechali Policjanci – opowiada kobieta. Jak informuje Wojciech Adamczyk, łupem złodzieja miała paść damska koszula o wartości ok. 25 zł. – Towar wrócił na półkę, do dalszej sprzedaży. A mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 300 zł – mówi Adamczyk.

Warto przypomnieć, że kara za kradzież zależy od wartości zrabowanego łupu. Jeśli nie przekracza 500 zł Policjanci uznają czyn za wykroczenie i mogą ukarać delikwenta mandatem. Za kradzież powyżej tej kwoty grozi kara więzienia, nawet do pięciu lat.

JP

Podziel się informacją ...
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News