NewsNOWY TOMYŚL

Ogromne podwyżki w Nowym Tomyślu. Cena za ciepło wzrośnie o ponad 200 procent1 min na czytanie

News - Ogromne podwyżki w Nowym Tomyślu. Cena za ciepło wzrośnie o ponad 200 procent - myregion

Choć prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Tomyślu Wojciech Kowalski już w drugiej połowie października przyznawał, że trzeba przygotować się na podwyżki za ciepło, to pewnie tego, co teraz musi ogłosić, się nie spodziewał. 

Na klatkach schodowych bloków na nowotomyskich osiedlach rozwieszono właśnie ogłoszenia, w których czytamy, że podwyżki będą jeszcze większe niż 100 proc., co w październiku prognozował prezes PEC. 

– Przekazuję państwu informację o znacznej podwyżce ceny ciepła oferowanego przez PEC od 1 stycznia 2022 roku. Jesteśmy zmuszeni do takiego kroku w związku z sytuacją w jakiej znalazła się światowa energetyka. Szybujące w górę ceny energii, a zwłaszcza gazu nie dają nam wyboru – informuje prezes tłumacząc, że po nowym roku PEC nie będzie już płacił 11,087 gr za kWh, a 36,568 gr za kWh. A to oznacza podwyżkę o ponad 230 procent. 

Prezes podkreśla jednak, że ma nadzieję, iż sytuacja poprawi się po pierwszym kwartale 2022. Prosi również o zrozumienie sytuacji. – Nie mamy na to żadnego wpływu. Zawieszone zostały wszelkie negocjacje cenowe. Przygotowujemy się do pewnych działań, które być może przyniosą w przyszłości pozytywny efekt – zaznacza na koniec Wojciech Kowalski. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News