NewsREGIONWIDEO

Ogromna pomoc dla Marysi. Zobacz wzruszający film o 3-miesięcznej dziewczynce!2 min na czytanie

News - Ogromna pomoc dla Marysi. Zobacz wzruszający film o 3-miesięcznej dziewczynce! - myregion

Marysia Drożdżyńska z Brenna w gminie Wijewo ma dopiero trzy miesiące. A już musi się zmagać ze śmiertelną chorobą. To SMA 1- rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc może jej tylko leczenie najdroższym lekiem świata, który kosztuje ponad 9 milionów złotych. Zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię genową trwa od miesiąca. Zaangażowali się w nią nie tylko mieszkańcy gminy Wijewo, ale też z sąsiednich gmin – wolsztyńskiego i grodziskiego.

Wczoraj (20.04.) sukcesem zakończyła się też zbiórka tekstyliów, makulatury i nakrętek organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rostarzewie. Zebrane w ciągu ponad trzech godzin materiały trzeba było załadować do pięciu samochodów osobowych. Wszystko zostało już przekazane rodzicom dziewczynki.

Jak na portalu siepomaga.pl pisze mama dziewczynki, pani Alicja, dopiero niedawno udało się wrócić ze szpitala, gdzie Marysi podawano refundowany w Polsce lek, który opóźnia postęp choroby. – Wtedy wszystko się zaczęło. Dowiedzieliśmy się o terapii genowej, która daje szansę Marysi na normalne funkcjonowanie w przyszłości, mimo nieuleczalnej choroby. Niestety, to walka z czasem. Im szybciej dziecko otrzyma lek, tym ma większą szansę i jest mniejsze ryzyko powikłań. Problem jest jeden – terapia genowa jest najdroższa na świecie i nie jest refundowana… – tłumaczy pani Alicja.

Mieszkanka Brenna podkreśla, że gdy istnieje choć cień nadziei, rodzic zrobi wszystko. – Dlatego też postanowiliśmy zawalczyć o szansę dla Marysi. Nie możemy się załamać, choć to wszystko jest takie świeże… Wiadomość o chorobie dziecka może załamać, podciąć skrzydła. My chcemy jednak zrobić wszystko, by Maria mogła żyć, normalnie żyć… Prosimy, pomóż nam w tym! – zaznacza mama 3-miesięcznej Marysi.

Zbiórka nadal trwa. Zebrano już ponad milion złotych. Aby pomóc, kliknij TUTAJ.

JP

Foto: Kadr z filmu o Marysi, autor Michał Zerka

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News