GRODZISKNews

Odszedł Stanisław Łakomy – wieloletni sołtys Wilkowa Polskiego2 min na czytanie

GRODZISK - Odszedł Stanisław Łakomy – wieloletni sołtys Wilkowa Polskiego - myregion

Rodzina i przyjaciele oraz mieszkańcy wsi żegnają Stanisława Łakomego (68 l.), który był sołtysem Wilkowa Polskiego w latach 2006-2018. W tym czasie we wsi wybudowana została sala wiejska, powstał plac zabaw dla dzieci, wiata i zagospodarowano cały teren przy sali wiejskiej. Zawsze dbał o czystość i porządek w sali i na terenie całej wsi, a na sercu leżało mu wspólne dobro.

Stanisław Łakomy przez całe życie prowadził gospodarstwo rolne, które kilka lat temu przekazał synowi przechodząc na zasłużoną emeryturę. Przez całe życie angażował się także w życie społeczne Wilkowa Polskiego, zawsze gotów do pomocy i pracy na rzecz mieszkańców.

Obecny sołtys Wilkowa – Damian Apolinarski, dobrze wspomina swojego poprzednika. Podkreśla, że zawsze mógł liczyć na jego pomoc i wsparcie. – Nadal jego numer telefony zapisany mam jako „Sołtys”, a wiadomość o jego śmierci przyjąłem z wielkim smutkiem – mówi.

Burmistrz Wielichowa – Honorata Kozłowska, wspomina pana Stanisława jako społecznika i osobę zaangażowaną w sprawy wsi. – To był sołtys, który ze wszystkimi współpracował. Był aktywny w działaniach na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców, angażował się w sprawy gminy i zawsze służył pomocą – opowiada.

Współpracę ze Stanisławem Łakomym miło wspomina także Zofia Cugier – szefowa zespołu śpiewaczego „Wilkowianie”. – Sołtys zawsze wspierał nasz zespół, organizowaliśmy razem wszystkie imprezy. Tak się przyjęło, że wszystko robiliśmy razem, rada sołecka, KGW i często OSP i ta tradycja jest do dzisiaj podtrzymywana – zaznacza. Pan Stanisław był również druhem – strażakiem w miejscowej OSP.

Stanisław Łakomy odszedł nagle w piątek (14.05). Pogrzeb odbędzie się we wtorek (18.05.) o godz. 11 w kaplicy cmentarnej w Wilkowie Polskim.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK