GRODZISKNews

Odeszła kobieta o ogromnym sercu. Całe swoje życie rozdała dzieciom pozbawionym opieki rodziców2 min na czytanie

GRODZISK - Odeszła kobieta o ogromnym sercu. Całe swoje życie rozdała dzieciom pozbawionym opieki rodziców - myregion

W poniedziałek (5.10.) po długiej chorobie odeszła Anna Hercog – legenda rodzicielstwa zastępczego i wielki wzór do naśladowania dla wszystkich rodziców, nie tylko zastępczych. Mądra, kochająca, cierpliwa, wyrozumiała i wytrwała, całe życie poświęciła dzieciom, które nie mogły liczyć na miłość i opiekę własnych rodziców. Jak wspominał kiedyś jej syn Andrzej, wszystkie uczyła miłości do ludzi, otwartości, empatii i gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

– Całe swoje życie poświęciła dla innych. Była Mamą dla kilkudziesięciu dzieci – pisze w zawiadomieniu o śmierci swojej mamy Andrzej Hercog, założyciel domu dla bezdomnych „Pomocna Dłoń” w Błońsku. – Dziękujemy Ci Mamo za życie, które nam dałaś i Dom, który stworzyłaś. Że nauczyłaś nas by nigdy się nie poddawać, by walczyć do końca. Że wierzyłaś w tych, w których nikt już wierzyć nie umiał. Że umiałaś kochać nawet tych, których nikt już nie kochał. Że nauczyłaś nas by od siebie wymagać. Że byłaś wzorem, za którym idziemy. Byłaś wielkim człowiekiem pełnym pokory, zrozumienia i tolerancji. Dziękujemy Ci za Twoje wielkie życie.

Pani Anna wraz z mężem przez 29 lat opiekowała się dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej. Najpierw jako rodzina zastępcza, później prowadząc rodzinny dom dziecka. – Pani Ania nauczyła nas kochać każe dziecko i dawać kolejną szansę tym rodzicom, którzy według innych już na nią nie zasłużyli – mówi dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, Agnieszka Brambor – Nolka. – Jej wiedza i doświadczenie zostaną z nami na zawsze w czynach, myślach i sercach – dodaje.

Rodzina i przyjaciele pożegnają panią Annę jutro (7.10.) o godz. 11. Spocznie na cmentarzu w Grodzisku Wielkopolskim.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK