NewsNOWY TOMYŚL

Oddziały w szpitalu są pełne. Lecznica stara się odrobić dwumiesięczne opóźnienie1 min na czytanie

News - Oddziały w szpitalu są pełne. Lecznica stara się odrobić dwumiesięczne opóźnienie - myregion

Po dwóch miesiącach wstrzymywania planowych przyjęć do szpitala, nowotomyska lecznica pracuje – wróciła do realizacji świadczeń zdrowotnych w trybie planowym. Personel kontaktuje się z pacjentami i ustala nowe terminy przyjęć, ale i pacjenci dopytują, kiedy będą mogli podjąć leczenie. Podczas takich rozmów przeprowadzany jest z pacjentem pierwszy wywiad medyczny. 

– Pacjenci przyjmowani są już od dwóch tygodni, a oddziały są pełne – mówi dyrektor nowotomyskiego szpitala, Tomasz Przybylski. – Dwa miesiące wstrzymywania przyjęć wydłużyły jednak kolejki średnio o kilkadziesiąt osób na każdy oddział – dodaje.

Przyjęcia odbywają się w trybie reżimu sanitarnego określonego przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia, a dotyczącego przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. – W chwili przyjęcia przeprowadzamy też drugi wywiad z pacjentem – zaznacza Tomasz Przybylski. – W przypadkach budzących jakiekolwiek wątpliwości decyzję postępowania podejmuje lekarz oddziału przyjmującego ew. Szpitalny Oddział Ratunkowy lub sanepid – wyjaśnia.

Szpital wciąż czeka na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia w kwestii finansowanie w okresie pandemii i wstrzymania świadczenia planowych usług medycznych. Fundusz wypłacał kolejne transze kontraktu z góry, obecnie jest mowa o konieczności ich odrobienia w najbliższych miesiącach po wznowieniu przyjęć. – Nie wiemy jednak, jakie będą ostateczne decyzje w tej sprawie. Staramy się „odrobić” zaległe przyjęcia, ale nie ukrywam, że jest to trudne. Czy będziemy musieli to zrobić, czy będą inne rozwiązania, nie wiem – mówi Tomasz Przybylski.

EI 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News