NewsNOWY TOMYŚL

Oddział do likwidacji, kadra do zwolnienia? Umowy nauczycielek wygasną z końcem sierpnia1 min na czytanie

News - Oddział do likwidacji, kadra do zwolnienia? Umowy nauczycielek wygasną z końcem sierpnia - myregion

Oddział przedszkolny w Starym Tomyślu będzie zlikwidowany. Jak informowaliśmy, radni podjęli już uchwałę w tej sprawie. Dziś wiadomo, że nauczycielki pracujące w oddziale mają umowy na czas określony, które wygasną z końcem sierpnia, a w takiej samej sytuacji jest jeden z pracowników obsługi. Nowotomyski urząd nie precyzuje, czy te osoby otrzymają propozycje przejścia na inne stanowiska, ale podaje, że taką ofertę otrzyma inny pracownik przedszkola, zatrudniony na czas nieokreślony. To może oznaczać, że większość kadry wygaszanego oddziału pożegna się z pracą z końcem wakacji. 

Wiceburmistrz Grażyna Pogonowska nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Informuje jedynie, że obecnie dyrektorzy przygotowują się do sporządzania arkuszy organizacyjnych szkół podstawowych i przedszkoli na nowy rok szkolny. Dlatego – jak mówi Pogonowska – o konkretnych rozwiązaniach dotyczących kadry będzie można mówić po zatwierdzeniu arkuszy przez organ prowadzący, a to ma nastąpić z końcem maja. 

Dziś wiadomo już, ile orientacyjne gmina zaoszczędzi na wygaszeniu oddziału. Szacowany na 2021 rok koszt jego utrzymania oscylował w granicach 241 tys. zł. W tej kwocie zamykały się wynagrodzenia nauczycieli, pracowników obsługi czy media i inne opłaty. Mówienie jednak o oszczędnościach rzędu 241 tys. zł może nie być dobrym odnośnikiem, bo jak podkreśla wiceburmistrz, dzieci ze Starego Tomyśla zostaną przyjęte do przedszkoli w Nowym Tomyślu. Kwota oszczędności może się więc zmniejszyć. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News