NewsREGION

Od wtorku rejestracja, od czwartku szczepienia. Jak zdążyć przed powrotem dziecka do szkoły?1 min na czytanie

News - Od wtorku rejestracja, od czwartku szczepienia. Jak zdążyć przed powrotem dziecka do szkoły? - myregion

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w poniedziałek (13.12.) do Polski dotrą pierwsze szczepionki przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Od wtorku (14.12.) będzie można zapisywać pociechy na szczepienia. – Od czwartku 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci – zapowiedział Niedzielski.

Preparat Comirnaty firm Pfizer/BioNTech w jeszcze mniejszej dawce niż dla dzieci starszych i młodzieży został zatwierdzony przez Komisję Europejską. Pozytywną opinię szczepionce wydała Europejska Agencja Leków, która uznała, że korzyści z jej stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób wpływających na ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19.

Zapisy będą odbywały się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej. Dziecko może zapisać rodzić lub prawny opiekun , który powinien być obecny także przy szczepieniu. Przerwa pomiędzy pierwszą a drugą dawką to 21 dni.

Od poniedziałku (20.12.) wszystkie szkoły obowiązkowo przechodzą na tryb zdalnego nauczania, który potrwa do 9 stycznia. Jeśli rodzice zaszczepią pociechy pierwszą dawką od razu po rozpoczęciu szczepień, to drugą dawkę dziecko zdąży przyjąć przed powrotem do szkoły. Niewykluczone także, że tak jak w przypadku starszych dzieci w szkołach, które wyrażą chęć udziału w takiej akcji, zorganizowane zostaną mobilne punkty szczepień.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News