NewsREGION

Od jutra rachmistrzowie będą pukać do drzwi. Nie można odmówić odpowiedzi na pytania1 min na czytanie

News - Od jutra rachmistrzowie będą pukać do drzwi. Nie można odmówić odpowiedzi na pytania - myregion

Od 23 czerwca rachmistrzowie spisowi będą przeprowadzali wywiady bezpośrednie z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez internet lub nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Rachmistrz może przyjść do nas do domu, a my nie możemy odmówić mu przekazania danych. Udział w wywiadzie przeprowadzanym przez rachmistrza jest obowiązkowy. Można różnymi drogami sprawdzić, czy osoba która chce zadać nam pytania jest rzeczywiście rachmistrzem – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i wybrać numer 2, gdzie zweryfikujemy tożsamość rachmistrza. Można to zrobić również poprzez aplikację dostępną na stronie www.rachmistrz.stat.gov.pl. W przypadku większych wątpliwości można zadzwonić na policję i poprosić ją o pomoc.

Każdy rachmistrz musi posiadać identyfikator z imieniem i nazwiskiem, numerem oraz hologramem. Na identyfikatorze znajduje się również nazwa i logo wojewódzkiego biura spisowego, podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora oraz okres na jaki został wystawiony identyfikator.

W trakcie przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich rachmistrz spisowy powinien bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego

Jeżeli chcemy spisać się samodzielnie to wtedy należy zalogować się na stronie https://spis.gov.pl lub zadzwonić do infolinii spisowej: 22 279 99 99. Każda osoba, która dokona samospisu internetowego weźmie udział w loterii.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News