NewsREGION

Od dziś luzowanie obostrzeń. Zmiany w sklepach, kościołach i obiektach sportowych2 min na czytanie

News - Od dziś luzowanie obostrzeń. Zmiany w sklepach, kościołach i obiektach sportowych - myregion

Pierwsze zmiany obostrzeń związanych z zapobieganiem pandemii koronawirusa obowiązują od soboty (1.05.). W całym kraju otwarto salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wprowadzono też możliwość uprawiania sportu w obiektach na świeżym powietrzu dla maksymalnie 50 osób. W krytych obiektach sportowych oraz na basenach mogą natomiast trenować zorganizowane grupy dzieci i młodzieży (max. 50 proc. obłożenia).

Od dziś (4.05.) kolejne zmiany w stronę luzowania obostrzeń. Otwarte zostaną galerie sztuki i muzea. Obowiązuje limit 1 osoby na 15 mkw. Działalność prowadzona musi być w ścisłym reżimie sanitarnym. Podobne zasady obowiązują w sklepach budowlanych, meblowych i galeriach handlowych.

W kościołach nabożeństwa mogą się odbywać z limitem 1 osoby na 15 mkw. Do tej pory w świątyniach mogła przebywać 1 osoba na 20 mkw. Rząd rekomenduje odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu. Edukacja w szkołach podstawowych – nauka stacjonarna dla klas 1-3, ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy.

Znamy kalendarz luzowania obostrzeń do końca maja. Od 8 maja otwarte mają zostać hotele z maksymalnym obłożeniem do 50 proc. Od 15 maja otwarcie gastronomii, ale tylko na świeżym powietrzu. Kina i teatry mogą działać na świeżym powietrzu z obłożeniem do 50 proc. Imprezy okolicznościowe – m.in. wesela i komunie, z maksymalnie 25 gośćmi i też na świeżym powietrzu. Zmiany też w edukacji. Wraca nauka hybrydowa dla klas 4 do 8 szkół podstawowych i 1 do 4 szkół ponadpodstawowych. Mogą działać obiekty sportowe na świeżym powietrzu do 25 proc. obłożenia publiczności.

Kolejny etap otwarcia zaplanowano 25 maja. W gastronomi, kinach, teatrach wewnątrz będzie mogło być zajętych 50 proc. miejsc. Na imprezach okolicznościowych wewnątrz lokali będzie do 50 gości. Uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Obiekty sportowe, np. baseny, będą mogły mieć do 50 proc. obłożenia z widownią. Dobre wieści dla siłowni, klubów fitness i solariów. Będą mogły działać z limitem osób 1 osoba na 15 mkw.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News