GRODZISKNews

Od 7 do 9 proc. średniej krajowej za posiedzenie dla radnych i maksymalna pensja dla burmistrza1 min na czytanie

GRODZISK - Od 7 do 9 proc. średniej krajowej za posiedzenie dla radnych i maksymalna pensja dla burmistrza - myregion

Wczoraj (1.12.) radni gminy Wielichowo zdecydowali o nowej wysokości wynagrodzenia burmistrz Honorat Kozłowskiej oraz diet radnych i sołtysów. Nowa pensja burmistrz Kozłowskiej jest najwyższą, jaką przewidują obecne przepisy. Wynagrodzenie zasadnicze to 10 tys. 250 zł brutto. Do tego dodatek funkcyjny – 3 tys. 150 zł brutto i dodatek specjalny w wysokości 30 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 4 tys. 20 zł brutto oraz dodatek stażowy w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli 2 tys. 50 zł brutto.

Diety radnych w Wielichowie naliczane są procentowo od przeciętnego wynagrodzenia ogłaszanego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za trzeci kwartał roku minionego. Nie mogą być jednak wyższe niż kwota maksymalnej diety określonej w rozporządzenia Rady Ministrów dla gminy do 15 tys. mieszkańców, a więc ok. 2 tys. 147 zł. Taką zryczałtowaną dietę ma przewodnicząca rady gminy. Pozostałym radnym – w tym wiceprzewodniczącym rady i przewodniczącym komisji diety naliczane są w wysokości odpowiednio 9, 8 i 7 proc. przeciętnego wynagrodzenia za każe posiedzenie i są to obecnie kwoty ok. 509 zł, 452 zł i 396 zł. Diety wielichowskich radnych nieznacznie wzrastają więc z roku na rok i teraz spektakularnej podwyżki nie odczują.

Radni ustalili także nowe diety dla sołtysów wsi: Augustowo, Gradowice, Wielichowo- Wieś, Wilkowo Polskie, Śniaty, Reńsko, Zielęcin, Trzcinica, Pruszkowo, Celinki i Ziemin w wysokości 400 zł. Diety sołtysów Dębska i Piotrowa Wielkiego to teraz 450 zł, a Łubnicy i Proch – 500 zł. Przewodniczącemu Zarządu Osiedla przysługuje dieta w wysokości 300 zł, a wszystkim nie będącym jednocześnie radnymi – za udział w sesjach i posiedzeniach organizowanych przez burmistrza dodatek w wysokości 100 zł za każde.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK