NakręconeSercePomocyNews

Obra dołącza do akcji. Kosz przy szkole zapełnił się w mgnieniu oka!1 min na czytanie

NakręconeSercePomocy - Obra dołącza do akcji. Kosz przy szkole zapełnił się w mgnieniu oka! - myregion

Łącznie pod szyldem „Nakręconego Serca Pomocy” ustawiono już 22 kosze, a pięć następnych jest w produkcji. Akcja nabiera tempa, zbieramy coraz więcej nakrętek i pomagamy coraz większej liczbie dzieci i dorosłych, którzy potrzebują wsparcia. Tylko w ostatnich tygodniach trzy kolejne kosze ustawiono przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wolsztynie, we Wroniawach i w Borui Nowej. 

W ostatnich miesiącach, jako organizatorzy akcji, nawiązaliśmy współpracę z nowotomyską Fundacją Radość z Uśmiechu, która przy wsparciu Zakładu Pogrzebowego Kalia, ustawiła pięć pojemników w Nowym Tomyślu, a pięć kolejnych jest już w produkcji. Teraz do akcji dołącza też Obra. Jak mówi sołtys Anna Piskorska, wspólnymi siłami, przy wsparciu rady sołeckiej, a przede wszystkim firmy Frawent, udało się postawić pojemnik. Już w weekend był on pełny. Nakrętki z Obry, jak i ze wszystkich koszy ustawionych w gminie Wolsztyn, trafią do 18-letniej Sandry Sierszuły, która urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową w odcinku piersiowo – lędźwiowym kręgosłupa. W efekcie nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga stałej i żmudnej rehabilitacji.

ŁR

Gdzie znajdują się kosze naszej akcji?

Cztery kosze ustawione są w Wolsztynie przy ulicach Komorowskiej, Wodnej, Słowackiego i Żegockiego. Pojemniki stoją także w Kębłowie, Świętnie, we Wroniawach i w Obrze. Swój kosz ma też Boruja Nowa, a sześć Nowy Tomyśl. Serca można spotkać też w Kuślinie i w gminie Opalenica – trzy w stolicy gminy, dwa na wsiach – w Wojnowicach i Dakowach Mokrych. Dwa pojemniki stoją także w Rakoniewicach – jeden przy siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej, jeden przy Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne