NewsWOLSZTYN

Obniżają czynsz próbując wynająć restaurację, ale optymizm włodarzy nie opuszcza. Chcą mieć kolejny lokal1 min na czytanie

News - Obniżają czynsz próbując wynająć restaurację, ale optymizm włodarzy nie opuszcza. Chcą mieć kolejny lokal - myregion

Gdy w pierwszej połowie roku pod wynajem wystawione zostały pomieszczenia biurowe na dworcu, cena wywoławcza za metr kwadratowy wynosiła 25 zł i 2 gr. plus Vat. Ponoć to normalna i niewygórowana cena, a w dodatku taka sama, jaką miasto stosuje we wszystkich swoich lokalach użytkowych, bo – jak się wyraził jeden z urzędników ratusza – po co windować cenę i trzymać puste lokale, na które nie będzie chętnych?

Skoro ta była normalna i niewygórowana, to jak określić nową stawkę wyjściową czynszu, którą miasto proponuje za lokal gastronomiczny w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji? Jeszcze w 2019 r. cena wywoławcza czynszu dla zainteresowanych dzierżawą wynosiła tam 25 zł (i 2 grosze plus Vat) za 1m2. Ostatni najemca – właściciel popularnego bistro zrezygnował, gdy okazało się, że pandemia potrwa jeszcze bardzo długo, a serwowani dań na wynos nie wymaga utrzymywania dwóch lokali, dwóch kuchni i dwóch załóg. Od tej poty lokal stoi pusty.

Obecnie, gmina chętnie wynajmie lokal o powierzchni ponad 200 m2, składający się z w pełni wyposażonej kuchni i sal konsumpcyjnych już za cenę wywoławczą 15 zł/m2 plus Vat, co może świadczyć o braku zainteresowania lokalem. Tymczasem gmina przymierza się do wyremontowania pałacu z przeznaczeniem na hotel i restaurację i nie wyklucza, że będzie je prowadzić właśnie MOSiR do spółki z Wolsztyńskim Domem Kultury, przy czym żadna z tych jednostek nie zatrudnia kucharzy i kelnerów i jak pokazuje przykład lokalu przy Bohaterów Bielnika 30 – i tak potrzebny jest i będzie dzierżawca branżowy. A w dalszym ciągu pusta stoi także restauracja na dworcu.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News