NewsNOWY TOMYŚL

Nowy Tomyśl wchłonie okoliczne wsie? Burmistrz ogłasza konsultacje w sprawie zmiany granic miasta2 min na czytanie

News - Nowy Tomyśl wchłonie okoliczne wsie? Burmistrz ogłasza konsultacje w sprawie zmiany granic miasta - myregion
DCIM100MEDIADJI_0553.JPG

Za dwa dni (22.09.) rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zmian granic Nowego Tomyśla. Do miasta miałaby zostać dołączona część takich wsi jak Glinno, Paproć, Przyłęk, Sękowo i Stary Tomyśl. Które części tych miejscowości? Tego dziś nie wiadomo, bo na mapie opublikowanej przez urząd nie ma numerów posesji. 

Mieszkańcy mają czas do 22 października na wypełnienie ankiety (dostępnej TUTAJ), gdzie mogą wyrazić swoje zdanie w sprawie planów urzędników. Do wyboru są trzy opcje – jestem za, jestem przeciw, wstrzymuję się. Ankieta nie jest anonimowa – trzeba podać swoje nazwisko i adres zamieszkania oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych. 

Urząd swoje plany dotyczące zmian granic miasta tłumaczy m.in. tym, że powstająca w okolicznych wsiach zabudowa odbiega od schematów i formy zabudowań wiejskich i przejawia miejski charakter o gęstej zabudowie. – Nowy Tomyśl jest miastem dynamicznie rozwijającym się, a jego obecne granice są niewystarczające w stosunku do przejawianego potencjału – brzmi fragment uzasadnienia. 

W ocenie ratusza włączenie terenów wiejskich wokół miasta stworzy kolejne, nowe perspektywy rozwojowe i jednocześnie pozwoli na zachowanie kompaktowego charakteru miasta. – Umożliwi też łatwiejsze przekwalifikowanie działek rolnych na budowlane, pozwoli na pozyskanie nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe lub usługowe – czytamy w uzasadnieniu. 

Urząd podkreśla również, że realizacja zamierzenia wpłynie na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej oraz rozwój przedsiębiorczości, sprzyjając tworzeniu nowych miejsc pracy i podnoszeniu jakości życia mieszkańców. – Wrośnie prestiż miasta płynący z poszerzonego obszaru i większej liczbie ludności – piszą urzędnicy. 

Ratusz planuje spotkania na wsiach, na których pracownicy urzędu mają wyjaśniać planowane zmiany. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w Glinnie 23 września o godz. 16.30. Kolejne w Paproci (30 września, 16.30), Przyłęku (7 października, 16.30), Sękowie (14 października 16.30) i Starym Tomyślu (21 października 16.30). 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News