NewsNOWY TOMYŚL

Nowy Tomyśl dołoży do in vitro? Burmistrz deklaruje kwotę, radni pytają o szczegóły1 min na czytanie

News - Nowy Tomyśl dołoży do in vitro? Burmistrz deklaruje kwotę, radni pytają o szczegóły - myregion

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wstępnie zadeklarował, że gmina zabezpieczy 20 tys. zł na wparcie programu in vitro, realizowany przez samorząd województwa wielkopolskiego. Temat ma być omawiany na najbliższej sesji rady, ale część radnych już dziś popiera ten pomysł. Za są m.in. Henryk Krzeszowski i Błażej Lipiecki, który wskazuje jednak, że obecnie nie ma rozeznania, ile osób skorzystałoby z tej formy pomocy. Niemniej, w ocenie Lipieckiego, kwota mogłaby być wyższa. – Spoglądam tu na inne samorządy, w tym Opalenicę, która na in vitro przeznaczy 37 tys. zł – mówi Błażej Lipiecki. 

W nieco innym tonie wypowiada się radny Piotr Szymkowiak. Dziwi się, że padła deklaracja kwoty, kiedy radni nie znają szczegółów programu. – Nikt nas o niczym nie informował, dlatego nie sposób dziś mówić o tym, czy należy program wesprzeć, a tym bardziej mówić o kwotach – podkreśla Szymkowiak. Zaznacza, że może szerzej wypowiedzieć się o sprawie, kiedy radni będą znali szczegóły projektu. Tymczasem burmistrz Włodzimierz Hibner podkreśla, że 20 tys. zł to kwota na początek, a ostateczną decyzję w sprawie dołączenia do programu podejmą radni.

Przypomnijmy, że program wesprze m.in. Opalenica, a pieniądze na ten cel ma też zabezpieczyć Wolsztyn. Na tak są również Rakoniewice, ale sceptyczny jest z kolei burmistrz Grodziska Piotr Hojan. In vitro nie będzie z kolei finansować Granowo. Jak wyjaśniał niedawno wójt, gmina nie ma na to pieniędzy. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News