NewsNOWY TOMYŚL

Nowotomyska książnica podsumowuje Tydzień Bibliotek. Działo się!3 min na czytanie

News - Nowotomyska książnica podsumowuje Tydzień Bibliotek. Działo się! - myregion

Kolejny Tydzień Bibliotek za nami. I jak zawsze, choć drugi rok z rzędu zorganizowany jedynie w formie online, obfitował w wiele atrakcji i czytelniczych niespodzianek. „Znajdziesz mnie w bibliotece” – to hasło, przyświecające tegorocznej akcji. A co znaleźli nowotomyślanie w tym czasie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu? 

Przede wszystkim książki w roli głównej, czyli niebanalny konkurs czytelniczy dla dorosłych oraz konkurs dla dzieci: „W poszukiwaniu zaginionej książki”. Stworzone zostało również wyjątkowe, funkcjonalne i atrakcyjne dizajnersko miejsce przyjazne wszystkim miłośnikom książek, jaką jest  Plenerowa Strefa Bookcrossingu, przy której można przysiąść, poczytać, zabrać książkę, a w zamian postawić inną. To dla miłośników książki tradycyjnej, natomiast dla miłośników czytania na nowoczesnych nośnikach biblioteka stworzyła możliwość wypożyczenia aż na 30 dni elektronicznych czytników książek. Aby wypożyczyć nowiutkie urządzenie wystarczy jedynie zaakceptować postanowienia zawarte w regulaminie biblioteki. 

Nie byłoby Tygodnia Bibliotek bez ciekawych spotkań z inspirującymi ludźmi. Pierwszym z nich był niewątpliwie emanujący pozytywną energią i twórczymi pomysłami Dawid Łasut – krakowski społecznik, podróżnik, trener językowy i publicysta. Opowiedział on o swoich życiowych inspiracjach, przepisie na aktywny lifestyle z dużą rodziną, oraz know-how na życie usłane podróżami w czasie pandemii. Pokazał, że nawet w trudnym czasie można znaleźć remedium na smutek, rezygnację, czy też nudę. Natomiast w swój świat literackiej twórczości zabrała Małgorzata Starosta, która w rozmowie z influencerką książkową Wioletą Sadowską opowiedziała o swoim kryminalno-obyczajowym cyklu „Pruskie baby” oraz świeżo wydanej książce „Szczęśliwy los”. Autorka w swych książkach, poza ciekawą historią, kładzie szczególny nacisk na dbałość o styl i język, logikę w budowaniu akcji oraz jakość humoru, co pokreśliła podczas spotkania online z miłośnikami dobrej literatury. 

Poza tą dawką o walorach niewątpliwie intelektualnych, bibliotekarki zadbały również o kondycję fizyczną swoich czytelników, inaugurując cotygodniowy cykl zajęć sportowych, służących dobrej kondycji, prezentowanych przez Emilię Rościszewską – fizjoterapeutkę, terapeutkę manualną, trenerkę medyczną z Kliniki Rehabilitacyjnej Rosmed Nowy Tomyśl. W pierwszym odcinku podzieliła się zestawem ćwiczeń, przydatnym osobom czytającym, które pomagają zrelaksować i usprawnić wzrok. I tak oto różnorodnie, pośród wielu atrakcji minął tegoroczny, miejmy nadzieję ostatni pandemiczny, Tydzień Bibliotek.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News