NewsWOLSZTYN

Nowe stawki w strefie i wyższe kary za brak biletu. Sprawdź gdzie i za co będzie drożej!1 min na czytanie

News - Nowe stawki w strefie i wyższe kary za brak biletu. Sprawdź gdzie i za co będzie drożej! - myregion

Zmienią się kary za przekroczenie czasu parkowania i za nie uiszczenie opłaty za parkowanie w terminie do sześciu dni i powyżej. Znika niższa opłata – 20 zł za płatność gotówką w biurze strefy w dniu przewinienia. Zostaje jedna taryfa, która wzrasta z 25 na 30 zł, a za przekroczenie terminu 6 dni z 35 na 50 zł. Wzrośnie także opłata za drugą i trzecią godzinę w zielonej strefie.

Jak podkreśla naczelniczka wydziału komunalnego Urzędu Miejskiego w Wolsztynie – Justyna Mikołajewska, pierwsza zmiana to uproszczenie, a druga – poprawienie błędu, bo od 2015 r. opłata za parkowanie w zielonej podstrefie była pobierana niezgodnie z ustawą o drogach publicznych. – Musi być gradacja – zaznacza urzędniczka. Wzrost opłaty za drugą i trzecią godzinę to maksymalnie 20 proc. stawki za godzinę poprzednią.

Zmieniona uchwała w sprawie opłat w strefie płatnego parkowania zacznie obowiązywać najprawdopodobniej około 1 lutego. Nowe stawki zaczną obowiązywać z dniem opublikowania jej w dzienniku urzędowym województwa.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News