NewsNOWY TOMYŚL

Nowe rozdanie środków rządowych. Najwięcej dostanie gmina Nowy Tomyśl2 min na czytanie

News - Nowe rozdanie środków rządowych. Najwięcej dostanie gmina Nowy Tomyśl - myregion

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych. – Celem programu jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli – czytamy na stronie funduszu. 

Na liście beneficjentów znajdują się samorządy z naszego regionu. Ponad 444 tys. zł otrzyma Granowo. Pieniądze będą wydane na remont ulic Kolejowej i Stawowej. Nieco więcej, bo 479 tys. zł trafi do Zbąszynia na przebudowę ulicy Sportowej wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej. 2 mln 211 tys. zł dostanie Wielichowo. Środki zostaną przeznaczone na budowę ulicy Śliwkowej i remont Parkowej. Ponad 2 mln 402 tys. zł trafi z kolei do powiatu nowotomyskiego na przebudowę drogi w Śliwnie. Najwięcej pieniędzy, bo 5 mln 337 tys. otrzyma natomiast gmina Nowy Tomyśl. Dofinansowanie ma być wydane na budowę drogi w Przyłęku wraz z odcinkiem drogi przyległej w kierunku ulicy Komunalnej. 

Z dofinansowania cieszy się m.in. burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. Podkreśla on, że inwestycja znacząco ułatwi poruszanie się w tej części miasta, gdzie zlokalizowany jest również duży zakład, w którym pracuje kilkaset osób. Włodarz informuje, że będzie starał się jak najszybciej ogłosić przetarg i rozpocząć remont traktu. Podkreśla również, że dofinansowanie stanowi 50 proc. wartości inwestycji, a pozostałą część wyłoży gmina. 

Nowe rozdanie komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek. Zwraca uwagę, że kolejny raz środki trafiają do samorządów, które niekoniecznie sympatyzują z partią rządzącą. Podkreśla też, że to dowód na to, że rząd dotuje najważniejsze z lokalnego punktu widzenia zadania. I przypomina, że samorządy, którym przyznano teraz dofinansowania, otrzymują je kolejny raz. – Cieszę się, że dzięki tym środkom powstaną ważne dla regionu inwestycje – puentuje Marcin Porzucek. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News