NewsREGION

Nowe dane dotyczące pandemii. W naszych powiatach zmarło osiem osób1 min na czytanie

News - Nowe dane dotyczące pandemii. W naszych powiatach zmarło osiem osób - myregion

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby (1.12.) zakażenie Sars-CoV-2 potwierdzono u 29 tys. 64 osób. Zmarło 570 osób, w tym 409 miało choroby współistniejące z Covid 19.

W powiecie wolsztyńskim zakażenie potwierdzono u 53 osób, w grodziskim u 37, a w nowotomyskim u 12. Niestety są kolejne ofiary śmiertelne pandemii. W powiecie wolsztyńskim zmarło 7 osób, tylko jedna z nich nie miała chorób współistniejących w Covid 19. Jedna osoba zmarła w powiecie nowotomyskim, miała choroby współistniejące.

W powiecie wolsztyńskim wykonano 138 testów, w grodziskim 116, a w nowotomyskim 75. Na kwarantannę sanepid skierował w powiecie nowotomyskim 1 tys. 878 osób, w wolsztyńskim 1 tys. 242 osoby, a w grodziskim 1 tys. 82.

Po raz drugi ministerstwo podało, ile osób z tych, którzy zmarli, było niezaszczepionych – 427. – Pośród 143 osób zaszczepionych, podkreślam w pełni zaszczepionych, 106 osób to były osoby, które były dotknięte wielochorobowością, czyli miały przynajmniej dwie inne choroby współistniejące. Wiek osób zaszczepionych, które nie poradziły sobie z covidem, które miały te choroby współistniejące, to ponad 77 lat, czyli są to głównie osoby starsze – poinformował Wojciech Andrusiewicz rzecznik ministerstwa.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News