NewsREGION

Noc sylwestrowa bez interwencji strażaków. Spokojny także noworoczny poranek2 min na czytanie

News - Noc sylwestrowa bez interwencji strażaków. Spokojny także noworoczny poranek - myregion

W ostatnim dniu roku nowotomyscy strażacy nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń. Około godz. 15.15 wezwani zostali do usunięcia plamy oleju i posprzątania drogi po kolizji w Lwówku, gdzie zderzyły się passat i audi. W obu pojazdach były łącznie trzy osoby, z których żadna nie doznała obrażeń.

Tuż przed godz. 19, dwa zastępy ochotników z Przyprostyni i Zbąszynia i zostały też skierowane do pomocy przy gaszeniu pożaru zabudowań gospodarczych w Lutolu Mokrym (województwo lubuskie). Paliła się wiata, pod którą stał zaparkowany pojazd. Ogień nadpalił także elewację sąsiedniego budynku. Gasiło go w sumie 10 zastępów strażaków. Nikt nie ucierpiał, a przyczyny pojawienia się ognia bada policja.

Tymczasem grodziscy strażacy wezwani zostali do pożaru stajni w Czarnej Wsi (gmina grodzisk). Jak poinformował dyżurny KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim, w budynku nie było ani zwierząt, ani słomy, która mogłaby utrudniać gaśniczą. Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej nieszczelny przewód kominowy. W akcji udział brały cztery jednostki straży. Poza tym zdarzeniem, ostatni dzień roku minął bez poważnych interwencji.

Sylwester minął spokojnie także wolsztyńskim strażakom. Kilka interwencji odnotowali rano (31.12.), potem – jak mówi dyżurny, cisza i spokój. Pół godz. – Po północy (30/31.12.) w rejonie skrzyżowania Komorowskiej i Drzymały usuwaliśmy z jezdni plamę oleju. Tuż przed 7 rano otrzymaliśmy wezwanie do palącego się na posesji w Świętnie samochodu – wylicza. Passat, którym właściciel chwilę wcześniej przyjechał do domu spłonął doszczętnie. Straty oszacowano na 3 tys. zł, a przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

– Około godz. 9 sprzątaliśmy też elementy karoserii na ul. Kasztanowej w Buczu, gdzie 28-letnia kobieta uderzyła autem w ogrodzenie. Przyczyną były najprawdopodobniej trudne warunki i śliska nawierzchnia drogi. Kierującej nic się nie stało, a straty wyceniono na 5 tys. zł. – dodaje dyżurny. Sama noc sylwestrowa minęła bez interwencji.

EI

Fot. OSP Zbąszyń

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News