FOTONOWY TOMYŚL

Noc bibliotek za nami. Były atrakcje na żywo i przez internet. Co przygotowano w Nowym Tomyślu?2 min na czytanie

FOTO - Noc bibliotek za nami. Były atrakcje na żywo i przez internet. Co przygotowano w Nowym Tomyślu? - myregion

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji: Noc Bibliotek już za nami. Tym razem przebiegała ona pod hasłem: „Klimat na czytanie”. W piątek (9.10.) nowotomyska biblioteka zaproponowała sporo ekologicznych atrakcji, zarówno na żywo, jak i on-line. W programie m.in. noc z odpowiedzialną modą, czyli jedyny w swoim rodzaju pokaz eko mody, zaprezentowany przez bibliotekarki oraz spotkanie warsztatowe zero waste z Katarzyną Wolszczak, ekspertką stylu “zero marnowania”. 

Pani Kasia prowadzi bloga: akademiazerowaste.pl, na którym dzieli się swoją kilkuletnią wiedzą i doświadczeniem w dążeniu do świadomego i bezpiecznego dla naszej planety życia. Robi to z humorem, bez fanatyzmu i moralizowania. Uczuliła jednak uczestniczki spotkania, aby jak najmniej ubrań wyrzucały, a raczej je przetwarzały, sprawdzały metki i nie dawały się nabierać na różnego rodzaju eko ściemy. Wcześniej odbyły się inspirujące warsztaty informatyczne dla młodzieży pod hasłem – Eko Szpan. To wszystko oczywiście na żywo, w budynku biblioteki. W sieci natomiast można było rozwiązać quizy ekologiczne lub też zagrać w grę ekologiczną Eko Szpan, stworzoną na popołudniowych warsztatach w bibliotece. 

Ponadto można było w ciemno wypożyczyć książkę o tematyce reportażowej i podróżniczej, poczęstować się soczystym jabłkiem z eko cytatem oraz ozdobić biblioteczne eko drzewo ciekawą myślą o tematyce jak najbardziej ekologicznej. Tradycyjnie Nocy Bibliotek towarzyszyła prelekcja filmu. W tym roku on-line można było obejrzeć film pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”. 

RED

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO