NewsWOLSZTYN

No i jest pierwszy alarm bombowy. Policja: spodziewamy się, że głupich żartów będzie więcej1 min na czytanie

News - No i jest pierwszy alarm bombowy. Policja: spodziewamy się, że głupich żartów będzie więcej - myregion

Rodzice uczniów podstawówki z Starkowie (gm. Przemęt) zostali poinformowani, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w sali wiejskiej, bo… Do szkoły przyszedł mail o podłożeniu bomby. – Jeszcze kilka lat temu, gdy były to rzadkie zdarzenia, wywoływało to pewne obawy, a teraz to już nawet nie jest śmieszne – mów asp. sztab. Artur Lorenz z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Lorenz podkreśla, że alarmy bombowe to już standard przy okazji każdego większego wydarzenia w szkołach. Rozpoczęcie roku szkolnego czy egzaminy… Informacja o bombie gdzie pojawi się na pewno. – Zamach na szkołę w Starkowie jest absurdalny, ale każdą taką informację musimy oczywiście sprawdzić – podkreśla. Nie przypomina sobie, by jak dotąd któregoś z dowcipnisiów w powiecie wolsztyńskim udało się namierzyć i wyciągnąć wobec niego konsekwencje.

Jednak jeśli się to kiedyś uda, to sprawca i jego rodzice, bardzo się zdziwią. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności i grzywnę do 1 tys. 500 zł oraz nawiązkę w wysokości 1 tys. zł. Jest też na to paragraf w kodeksie karnym i tu sankcje to już pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News