NewsREGION

Niewielkie zainteresowanie szczepieniami uczniów2 min na czytanie

News - Niewielkie zainteresowanie szczepieniami uczniów - myregion

Jak informuje rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Magdalena Miczek, w wielkopolskich szkołach podstawowych zainteresowanie szczepieniami wynosi około 3 proc., a w ponadpodstawowych 1,5 proc. Łącznie jest to około 3 tysięcy uczniów. – Szczepienia mogą odbywać się już w tym tygodniu w powszechnych punktach szczepień, jak również na terenie szkół, jeśli dyrektor zorganizuje punkt szczepień w placówce – mówi.

Jak podkreśla Magdalena Miczek, w kwestii utworzenia punktów szczepień kuratorium nie dysponuje informacjami ze wszystkich placówek szkolnych na terenie Wielkopolski. – Monitorujemy 67 placówek i otrzymaliśmy informację zwrotną, że tylko siedem z nich planuje szczepić uczniów na ternie szkoły – wyjaśnia.

W powiatach wolsztyńskim, nowotomyskim i grodziskim poziom zainteresowania wyniósł średnio 2,3 proc. liczby uczniów w wieku od 12 do 19 lat. – Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, ilu uczniów jest już zaszczepionych – dodaje Miczek. – Przypominam, że szczepienia przeciwko Covid-19 dla dzieci i młodzieży są dostępne już od czerwca i część rodziców już zdecydowała i wciąż decyduje się szczepić dzieci poza szkołami – podkreśla.

Magdalena Miczek informuje także, że czwarta fala Covid-19 nie dotarła jeszcze do szkół. Do dzisiaj (16.09.) w 18 szkołach na terenie województwa wielkopolskiego zgłoszone zostały pojedyncze przypadki zachorowań, z czego w naszej części regionu wystąpił tylko jeden – w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich, gdzie o okresie od 13 do 17 września jeden oddział przebywa na kwarantannie i uczy się w trybie zdalnym.

Ogółem w powiecie wolsztyńskim do dziś podanych zostało 50 tys. 853 dawki szczepionki. Dwiema dawkami zaszczepionych zostało 24 tys. 492 osoby, a dziś podano 72 dawki szczepionki. W nowotomyskim podanych zostało dotąd w sumie 62 tys. 608 dawek, w tym 30 tys. i jedna osoba przyjęły dwie dawki szczepionki. Dziś było to 339 osób. W powiecie grodziskim podanych zostało w sumie 37 tys. 460 dawek szczepionki w tym dwie dawki otrzymały 18 tys. 244 osoby. Dziś zaszczepiły się tu 122 osoby.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News