NewsNOWY TOMYŚL

Niemiecki policjant rozpoznał kradzione auto na ulicach Nowego Tomyśla1 min na czytanie

News - Niemiecki policjant rozpoznał kradzione auto na ulicach Nowego Tomyśla - myregion

Dzięki współpracy nowotomyskiej policji z niemiecką odzyskano samochód marki Mazda CX-5 o wartości 100 tys. złotych. Pojazd został skradziony z terenu Niemiec. W sprawie zatrzymano 18 – letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego.

W sobotę (11.12.) niemiecki policjant będący po służbie zauważył mazdę CX-5, za którą wcześniej prowadzone były poszukiwania na jego terenie. Mundurowy natychmiast skontaktował się z nowotomyską policją i podał informację o przemieszczającym się pojeździe. Kierowca skradzionego pojazdu podróżował autostradą A2 w kierunku Poznania. Niemiecki policjant cały czas obserwował skradziony pojazd i przekazywał informację o jego położeniu.

Policjanci niezwłocznie zatrzymali poszukiwany pojazd. Kierowcą pojazdu okazał się 18 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe. O dalszym losie 18 – latka zdecyduję sąd. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News