NewsWOLSZTYN

Niedoróbki na drodze powiatowej. Radny wytyka usterki, gmina wzywa do ich usunięcia2 min na czytanie

News - Niedoróbki na drodze powiatowej. Radny wytyka usterki, gmina wzywa do ich usunięcia - myregion

Radny gminy Przemęt Tomasz Maciejewski wytyka usterki po remoncie drogi powiatowej prowadzącej przez Bucz. Drogę oddano do użytku pod koniec 2018 roku. Od tego czasu mieszkańcy informują o niedoróbkach, ale do tej pory nie doczekali się naprawy.

Przy sklepie w centrum miejscowości na ulicy Kasztanowej na końcu zajezdni autobusowej woda stoi na ulicy. – Prawdopodobnie kratka nie odbiera, bo nieprawidłowo wyprofilowano spływ i osadzono kratkę – zwraca uwagę radny Maciejewski. Mieszkańcy podkreślają, że zgłaszali to wiele razy.

Oberwane i popękane jest też obrzeże na łuku drogi przy wjeździe do Bucza, od strony Barchlina, naprzeciwko parku i szkoły, w okolicy skrzyżowania dróg w kierunku Bucza, Przemętu, Boszkowa. Maciejewski podkreśla, że to bardzo niebezpieczne. Na całej drodze natężenie ruchu jest duże, a mimo to szlaku nie wzmocniono krawężnikami. Takie wzmocnienie wykonano na skrzyżowaniu Bucz, Przemęt, Śmigiel i spełnia swoje zadanie. Wcześniej nawierzchnia asfaltowa zawsze była oberwana.

Problem jest też ze studzienkami na całej drodze. Najbardziej obniżona w stosunku do asfaltu jest ta położone przy zjeździe z drogi powiatowej do marketu. Niektóre były już nawet poprawiane, ale znów osiadają. Cały czas psują się też kolejne studzienki.

Zaraz po odtworzeniu nawierzchni na ulicy Kasztanowej przy jednej z posesji powstała koleina, która z każdym miesiącem robi się co raz bardziej wyboista i wymaga co raz pilniejszej naprawy. W ubiegłym roku na tej samej ulicy powstała wyrwa, którą okoliczni mieszkańcy sami zabezpieczyli, żeby żaden kierowca nie rozbił się w tym miejscu. Maciejewski dostrzega, że mieszkańcy mają bardzo dużo uwag co do jakości wykonania nawierzchni drogi, posadowienia studzienek kanalizacyjnych i infrastruktury burzowej. Są poirytowani faktem, że pomimo wielu zgłoszeń nie było praktycznie żadnej reakcji i prac związanych z poprawieniem niedoróbek.

Zastępca wójta Waldemar Kalitka informuje tymczasem, że zgłoszone usterki przekazano wykonawcy – firmie z Czempinia. Podczas odbioru robót w październiku 2018 roku przedsiębiorstwo zostało zobowiązane do naprawy usterek w ramach gwarancji. W marcu urzędnicy z gminy Przemęt wysłali do firmy kolejne pismo z wymienionymi usterkami, które wymagają naprawy. Kalitka dał przedsiębiorstwu siedem dni na usunięcie wad. Zaznaczył jednocześnie, że jeśli tego nie zrobią, gmina zleci wykonanie prac innej firmie, a koszty tych robót zostaną pokryte z zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News