NewsWOLSZTYN

Nie żyje wieloletni szef rady powiatu Janusz Zając. Miał 64 lata1 min na czytanie

News - Nie żyje wieloletni szef rady powiatu Janusz Zając. Miał 64 lata - myregion

Janusz Zając, wieloletni szef Rady Powiatu Wolsztyńskiego nie żyje. Jeszcze dwa dni wcześniej cieszył się z wypoczynku za granicą, publikował i dzielił się obrazkami z wycieczek. O jego śmierci poinformowało wolsztyńskie starostwo, a obecny szef rady Janusz Mrozkowiak podkreśla, że to niepowetowana strata dla powiatu i regionu. 

– Jestem wstrząśnięty. Kilka tygodni temu rozmawialiśmy. Planował spisać wspomnienia z pracy samorządowej. Pytał, czy nie pomógłbym mu ich napisać. Nie zdążył… – mówi Mrozkowiak. Zaznacza, że cenił Janusza Zająca przede wszystkim za poczucie obowiązku. – Pamiętam, jak miał wypadek na rowerze. Poważny wypadek. Mimo to kilka dni później stawił się na sesję i wzorcowo ją poprowadził – mówi obecny szef rady. Wyjaśnia, że Janusz Zając miał wielką kulturę i szacunek dla ludzi. 

– Ogromna szkoda – mówi tymczasem starosta Jacek Skrobisz. – Wielka szkoda, wielka strata. To był samorządowiec przez duże „S”. Niedawno rozmawialiśmy. Oddawał się swojej pasji, jeździł rowerem. To był sens jego życia – dodaje starosta.

Janusz Zając miał 64 lata. Przez 20 lat był związany z samorządem. 

ŁR, JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News