NewsWOLSZTYN

Nie żyje wieloletni dyrektor wolsztyńskiej podstawówki. Zmarł wczoraj w wieku 73 lat1 min na czytanie

News - Nie żyje wieloletni dyrektor wolsztyńskiej podstawówki. Zmarł wczoraj w wieku 73 lat - myregion

Odszedł Stanisław Warguła, który przez 23 lata był dyrektorem wolsztyńskiej „dwójki”, a później Gimnazjum nr 1 przy ul. Wschowskiej. Warguła był absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył tam studia na kierunku matematyczno – fizyczno – chemicznym oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą. 

Pracował w szkole w Kiełpinach, później w domu dziecka. Następnie uczył fizyki w wolsztyńskiej „jedynce”, a w 1983 roku został wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolsztynie, by rok później zostać dyrektorem. Jako szef odrazu stanął przed poważnym wyzwaniem. Strażacy wyłączyli z użytkowania barak, w którym znajdowała się część sal lekcyjnych. W placówce brakowało miejsca. Zapadła decyzja o rozbudowie, która przebiegła bardzo szybko. Nową część szkoły otwarto w 1988 roku. Pół roku później powstała jeszcze sala gimnastyczna i zmodernizowano boisko szkolne. Za jego rządów szkole nadano imię Tadeusza Kościuszki. 

Piętnaście lat później w budynkach na ulicy Wschowskiej powstało Gimnazjum nr 1, a podstawówkę zlikwidowano. To właśnie dyrektor Warguła uroczyście rozpoczął pierwszy rok szkolny w historii gimnazjum i odpowiadał za organizację przekształcenia placówki. Przeszedł na emeryturę w 2007 roku.

Stanisław Warguła zmarł w wieku 73 lat. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w środę (9.12.) o godz. 9.30 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie. Pogrzeb na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Wolsztynie o godz. 11.

JP

Podziel się informacją ...
 • 56
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  56
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News