NewsNOWY TOMYŚL

Nie żyje radny i wieloletni sołtys. Przez lata dbał o wieś, a każdy mieszkaniec zawsze mógł liczyć na jego pomoc1 min na czytanie

News - Nie żyje radny i wieloletni sołtys. Przez lata dbał o wieś, a każdy mieszkaniec zawsze mógł liczyć na jego pomoc - myregion

Nie żyje Jan Przybylski, wieloletni sołtys Wąsowa, który pełnił tę funkcje w latach 1999 – 2020. Od 2002 roku zasiadał też w Radzie Gminy Kuślin, gdzie wielokrotnie obdarzano go zaufaniem i wybrano na przewodniczącego rady. Był dwukrotnie nominowany do Sołtysa Roku w ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego. 

Dzięki zaangażowaniu Jana Przybylskiego, współpracy z mieszkańcami oraz instytucjami, miejscowość rozwijała się i piękniała. Sołtys dbał o bezpieczeństwo i porządek w sołectwie, remontowano drogi oraz budowano nowe. Jan Przybylski był głównym inicjatorem budowy ścieżki rowerowej i pomysłodawcą Festynu pod Lipami, corocznie organizowanego dla dzieci. Aby wzmocnić więzi organizował też spotkania integracyjne. Całym sercem angażował się w organizację dożynek gminno-parafialnych, które odbywały się w Wąsowie, czym zarażał innych mieszkańców. 

Efektem jego ciężkiej pracy były prezentacje, które zawsze były bardzo przemyślane i efektowne, przedstawiające odwzorowanie prac polowych od siewu do zbiorów oraz wspaniale przystrojone ulice. Historia Jego malej ojczyny, czyli Wąsowa oraz ukochanej Gminy Kuślin była dla niego bardzo ważna, przyczynił się do upamiętniania historii i nazwisk związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

Sołtys godnie reprezentował swoje sołectwo w delegacjach okolicznościowych. Za trud i wywiązywanie się ze swojej funkcji, Sołtys zyskał uznanie mieszkańców, którzy zawsze mogli liczyć na jego pomoc. Dziś składają kondolencje jego rodzinie, a wyrazy współczucia wyrażają również pracownicy Urzędu Gminy Kuślin oraz wójt Mieczysław Skrzypczak. 

Pogrzeb ś.p. Jana Przybylskiego odbędzie się w środę o godz. 12.

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News