NewsNOWY TOMYŚL

Nie żyje ceniony chirurg. Całe życie poświęcił medycynie, pomógł wielu ludziom1 min na czytanie

News - Nie żyje ceniony chirurg.  Całe życie poświęcił medycynie, pomógł wielu ludziom - myregion

Starostwo powiatowe w Nowym Tomyślu poinformowało dzisiaj (23.03.) o śmierci zasłużonego dla służby zdrowia lekarza Ryszarda Kozieła. Miał 87 lat.

Doktor od 1945 roku był mieszkańcem powiatu nowotomyskiego. Szkołę podstawową w Borui Kościelnej ukończył w 1948 roku. Studia na kierunku lekarskim zrobił na Akademii Medycznej w Poznaniu. Pracę w nowotomyskim szpitalu rozpoczął w 1961 roku. Jego kariera zawodowa rozwijała się bardzo szybko. W 1965 uzyskał specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej, a pięć lat później drugiego stopnia. Już w 1972 roku pełnił funkcję ordynatora oddziału chirurgii. Szefem był aż do 1995 roku. Do końca 1999 roku pełnił obowiązki zastępcy ordynatora. Od 2000 roku pracował w NZOZ Chirmed – poradni chirurgicznej w Nowym Tomyślu.

W 2014 roku został uhonorowany tytułem zasłużony dla powiatu nowotomyskiego. Nagrodę wręczono podczas spotkania noworocznego starosty. Wszyscy goście odśpiewali mu wtedy gromkie „Sto lat” z okazji 80 urodzin.

– Całe swoje życie poświęcił pracy lekarza chirurga w Nowym Tomyślu. Z zaangażowaniem i poświęceniem wykonywał pracę w miejscowym szpitalu, dzieląc się swym doświadczeniem z innymi, młodszymi lekarzami. Bardzo dobrze i bez zastrzeżeń kierował oddziałem, zyskując sobie uznanie i szacunek nie tylko wśród pacjentów, ale i personelu lecznicy – czytamy w uzasadnieniu do nadania tytułu zasłużonego dla powiatu.

Obecny starosta Andrzej Wilkoński podkreśla, że wraz z odejściem doktora zamknęła się ważna karta historii medycyny w Nowym Tomyślu. – Odszedł nie tylko wspaniały praktyk, ale też dobry człowiek – mówi Wilkoński.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News