NewsWOLSZTYN

„Nie wolno mylić przyjemności z radością” – mówił podczas kazania na mszy odpustowej Ojciec Sebastian z Obry4 min na czytanie

News - „Nie wolno mylić przyjemności z radością” – mówił podczas kazania na mszy odpustowej Ojciec Sebastian z Obry - myregion

Dziś (15.08.) święto w parafii farnej w Wolsztynie – odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Ojciec Sebastian Łuszczki– superior OO. Oblatów z Obry odprawił sumę odpustową, głosił też kazanie i poprowadził procesję wokół kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego.

– Radość jest jedną z chrześcijańskich cnót. Nasza religia jest religią radości – mówił ojciec Sebastian i pytał dlaczego tyle wokół smutku, łez, beznadziei i pesymizmu? – Papież Franciszek mówił o sytuacji kiedy sami wywołujemy smutek. Żyjemy w społeczeństwie wysoko rozwiniętym, które daję nam dużo okazji do wygodnictwa. Wielu z nas dąży do przyjemnego spędzania czasu, ale mimo to chodzimy smutni. Smutek rodzi się w przyzwyczajeniu do wygody i chciwym sercu, poszukując tylko powierzchownych przyjemności. Nie wolno mylić przyjemności z radością – mówił ojciec i wyjaśniał, że prawdziwa radość jest czym więcej. – Smutek pojawia się gdy nie ma w nas miejsca dla innych ludzi i dla Boga. Przyjemność jest chwilowa, szybko się kończy, a radość potrafi trwać całymi latami, całą wieczność – mówił ojciec.

Po sumie poświęcono obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. Ksiądz proboszcz Sławomir Majchrzak dziękował parafianom za ufundowanie obrazu, modlitwę i codzienne wsparcie. Poświęcono też zioła i kwiaty, które wierni przynieśli do świątyni. Już po nabożeństwie prowadzono zbiórkę do puszek, ofiary zostaną przeznaczone na Caritas Archidiecezjalną.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News