NewsWOLSZTYN

Nie tylko rower miejski, ale i ścieżki i oświetlenie. Gmina ma duże szanse na pieniądze1 min na czytanie

News - Nie tylko rower miejski, ale i ścieżki i oświetlenie. Gmina ma duże szanse na pieniądze - myregion

Projekt gminy Wolsztyn „Postaw na rower” znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Oznacza to, iż najprawdopodobniej otrzyma dofinansowanie i będzie realizowany w 2021 r. Jego koszt wyniesie ok. 1 mln 500 tys, zł, z czego aż 1 mln 143 tys. zł to dotacja.

Projekt składa się z trzech części – utworzenia systemu Wolsztyńskiego Roweru Miejskiego, budowy ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Dworcową a deptakiem przy ul. Dąbrowskiego wraz z oświetleniem oraz budowa oświetlenia istniejącej już ścieżki pieszo-rowerowej w Karpicku.

W ramach systemu Wolsztyński Rower Miejski zaplanowano utworzenie trzech stacji rowerowych wyposażonych łącznie w 24 rowery miejskie. Stacje zlokalizowane mają zostać przy dworcu, przy parkingu na ul. Komorowskiej oraz przy wolsztyńskim MOSiR. Wypożyczenie roweru będzie bezpłatne jednak z ograniczeniem czasowym do np. 15 lub 30 minut. Szczegóły w tym względzie zostaną ustalone na etapie realizacji projektu.

Powstanie ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej przy wiadukcie i łączącej ul. Dworcową z deptakiem przy ul. Dąbrowskiego ma przede wszystkim usprawnić ruch rowerowy w tej części miasta. Ścieżka będzie miała długość ok. 313 metrów i zostanie oświetlona 10 lampami LED.

W ramach projektu przy istniejącej już ścieżce pieszo-rowerowej w Karpicku, wzdłuż ul. Poznańskiej, postawione zostaną 23 lampy LED. To ścieżka bardzo często wykorzystywana przez rowerzystów i biegaczy. Dotychczas oświetlenie zamontowane było do wysokości ul. Lipowej, teraz poprowadzone zostanie aż do ronda koło firmy Nexbau.

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News