FOTONewsWOLSZTYN

Nie tylko pierwsza pomoc. Co jeszcze trzeba wiedzieć, by być bezpiecznym nad wodą?4 min na czytanie

FOTO - Nie tylko pierwsza pomoc. Co jeszcze trzeba wiedzieć, by być bezpiecznym nad wodą? - myregion

“Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to tytuł akcji, do której Policjanci zaprosili też strażaków i pracowników sanepidu. Dzisiaj (31.07.) na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Krokus w Wieleniu (gm. Przemęt) przedstawiciele służb tłumaczyli kolonistom, jak należy zachowywać się nad wodą, by wypoczywać bezpiecznie.

Zaczęło się od spektakularnego pokazu akcji ratunkowej na wodzie. Zademonstrowano, jak niewiele potrzeba, by wywrócić kajak, czy żaglówkę. Koloniści mogli zobaczyć, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji i jak ratować poszkodowanych. Na bieżąco, z lądu, komentator opowiadał co się dzieje i dlaczego. Policjanci i strażacy pokazali też motorówki, na których pracują w sezonie letnim, by zapewnić wypoczywającym bezpieczeństwo.

Asp. sztab. Wojciech Adamczyk opowiedział dzieciom o czym należy pamiętać na wakacjach, by do domu wrócić z miłymi wspomnieniami. Policjanci pokazali też urządzenie do znakowania rowerów, którego używają w ramach akcji wiberoo. Mundurowi rozdali odblaski i kamizelki odblaskowe, które wśród dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Przedstawicielki wolsztyńskiego sanepidu zwróciły uwagę m. in. na bezpieczne usuwanie kleszczy i mycie rąk. Strażacy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Koloniści mieli okazję sprawdzić się w wykonywaniu sztucznego oddychania i masażu serca na fantomie. Na koniec dzieciaki mogły obejrzeć pojazdy, którymi na co dzień jeżdżą strażacy i Policjanci.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO