GRODZISK

Nie pobiegną w Grodzisku. Półmaraton Słowaka przełożony na 2021 rok2 min na czytanie

GRODZISK - Nie pobiegną w Grodzisku. Półmaraton Słowaka przełożony na 2021 rok - myregion

– Kiedy pięć tygodni temu biegacze ustanowili kolejny rekord tempa zapisów na grodziski półmaraton, nikt nie przypuszczał, co stanie się za chwilę. Epidemia koronawirusa wymogła na nas nowe spojrzenie na wiele codziennych spraw. Niestety, pierwszym efektem jest zawieszenie wszelkich imprez masowych, w tym sportowych. Dlatego po konsultacji z dyrektorem biegu Markiem Małeckim czy członkami komitetu organizacyjnego oraz naszym głównym sponsorem, podjąłem bardzo bolesną dla mnie decyzję o przeniesieniu tegorocznego maratanu na 13 czerwca 2021 roku – mówi burmistrz Grodziska Piotr Hojan w opublikowanym na stronie internetowej półmaratonu nagraniu. 

– Nie zdecydowałem się na przeniesienie tej imprezy na termin jesienny z kilku powodów. Przed wszystkim terminarz imprez biegowych jesienią jest już bardzo szczelnie wypełniony, a uważam, że pierwszeństwo powinny mieć imprezy o charakterze mistrzostw Polski. Po drugie – nie ma gwarancji, że w ogóle jakiekolwiek imprezy biegowe będą mogły się w tym roku w Polsce odbyć. Po trzecie – nasza impreza ma swój, swoisty charakter. Zawsze zależało nam na dobrej atmosferze i zabawie. Stąd przeprowadzenie takiej imprezy jesienią wydaje się być nieporozumieniem. Po czwarte – najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć biegaczy, mieszkańców oraz wolontariuszy. Dziś musimy zadbać o swoje zdrowie – podkreśla włodarz Grodziska. 

Dodaje, że epidemia koronawirusa będzie miała ogromne konsekwencje dla naszych portfeli. Dlatego podjął decyzję, że wszystkim zostaną zwrócone opłaty startowe. Ci, którzy opłacili start przed DatęSport otrzymają zwrot na konto, a ci, którzy płacili na konto urzędu, dostaną przelew zwrotny. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK