NewsREGION

Nie ma sygnałów o wstrzymywaniu przyjęć do szpitali w naszym regionie2 min na czytanie

News - Nie ma sygnałów o wstrzymywaniu przyjęć do szpitali w naszym regionie - myregion

– To jest zalecenie, a nie nakaz – mówi Marta Żbikowska – Cieśla z wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Dyrektorzy szpitali powinni wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, ale dopiero w sytuacji, gdy zaistnieje realna obawa, że zabraknie łóżek dla pacjentów covidowych. Póki co, w Wielkopolsce sytuacja nie jest najgorsza. Są jeszcze wolne łóżka w szpitalach drugiego poziomu leczących pacjentów z Covid – 19 i zwiększona będzie niebawem o 56 liczba łóżek w szpitalu tymczasowym w Poznaniu – wyjaśnia rzeczniczka NFZ.

W Wielkopolsce jest 1358 łóżek covidowych w szpitalach drugiego poziomu i w szpitalach z Ostrowie, Pleszewie i Międzychodzie oraz 94 w szpitalu tymczasowym. Do tego w szpitalach na Polnej i w Słupcy są specjalne łóżka covidowe dla zakażonych rodzących oraz łóżka dla pacjentów psychiatrycznych w szpitalu HCP. – Poza tym w 49 szpitalach w województwie, mamy w sumie 150 łóżek diagnostyczno- obserwacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem Covid-19 – wylicza Marta Żbikowska – Cieśla.

Jak informuje rzeczniczka, dziś (12.03.) w Wielkopolsce wolne są 222 łóżka w szpitalach covidowych i cztery w szpitalu tymczasowym. Zajętych wg NFZ-u jest 1136 łóżek – bez uwzględniania łóżek dla pacjentów oddziału psychiatrycznego i rodzących. Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje natomiast, że ogólna liczba łóżek covidowych w wielkopolskich szpitalach wynosi 1749, z czego 1239 jest zajętych. Zajęte są także 93 ze 168 respiratorów przeznaczonych dla dla pacjentów covidowych.

Wg. urzędu wojewódzkiego w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce odnotowano 1 tys. 678 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 276 osób. Ministerstwo Zdrowia informuje natomiast o 1 tys. 678 nowych zakażeniach, ale 30 zgonach. Po 15 z powodu samego koronawirusa oraz chorób współistniejących z Covid-19.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News